Advokátska komora pozastavila výkon Kočnerovmu advokátovi pre vynesenie „motákov“ z väzby

464633_slovakia_journalis_killed_09578 12790cb4f1c04bb4b08896db081d510e 676x451.jpg

16.6.2021 (Webnoviny.sk) – Advokátovi Andrejovi Šabíkovi, ktorý zastupoval podnikateľa Mariana Kočnera v občianskoprávnych sporoch, pozastavila Slovenská advokátska komora (SAK) výkon advokácie na obdobie jedného roka s podmienečným odkladom na rovnakú dobu. Komora o tom informuje v bulletine na svojej internetovej stránke. Ako prvý na záležitosť upozornil Denník N.

Podľa SAK advokát počas návštevy svojho klienta vo výkone väzby 20. septembra 2019 v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestov odňatia slobody Nitra „prevzal od klienta neznámy predmet takým spôsobom, že sa po začatí porady s klientom postavil súčasne s ním tesne vedľa seba, chrbtom k dverám a spojením spustených rúk prevzal predmet, o ktorom následne do miestnosti vstupujúcej príslušníčke Zboru väzenskej a justičnej stráže tvrdil, že ide o prázdne sprejové kvapky do nosa, ktoré chcel hodiť po odchode z miestnosti do koša“.

Podľa disciplinárneho senátu týmto konaním porušil povinnosti advokáta. Disciplinárny senát zároveň Andrejovi Šabíkovi uložil verejné napomenutie, pričom rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť už v decembri 2020.

Samotný Marian Kočner čelí pre zasielanie nepovolených správ z väzby, takzvaných motákov, obžalobe pre marenie spravodlivosti. Okresný súd Bratislava I by mal v tomto prípade predbežne prejednať obžalobu v stredu 23. júna.

Viac k témam: advokáti
Zdroj: Webnoviny.sk – Advokátska komora pozastavila výkon Kočnerovmu advokátovi pre vynesenie „motákov“ z väzby © SITA Všetky práva vyhradené.

16. júna 2021

Odporúčané články