Aj v národných parkoch sú hospodárske lesy, podľa Sólymosa je dôležité určiť si hranice

395024_laszlo solymos 676x451.jpg

BRATISLAVA 1. december (WebNoviny.sk) – Aj v národných parkoch máme hospodárske lesy. Potrebujeme si teda jasne určiť, čo chceme chrániť. Uviedol to v rozhovore pre portál nášVidiek.sk minister životného prostredia László Sólymos. Novela zákona o ochrane prírody, ktorú jeho rezort pripravuje, má za úlohu najmä jasne stanoviť, ktoré lesy sa môžu ťažiť a ktoré nie.

„V súčasnosti sa sústreďujeme najmä na zaistenie ochrany národným parkom. Tie predstavujú 6,5 percenta z rozlohy Slovenska. Pričom približne polovica národných parkov prestavujú štátne pozemky. Lesné pozemky predstavujú viac ako 40 percent rozlohy Slovenska. Naším cieľom je dať jasnú hranice kde bude prioritou hospodáriť a kde prioritou chrániť a zachovať prírodu pre nás všetkých,“ povedal minister.
 
Tiež dodal, že bude rokovať so všetkými zúčastnenými stranami, ktoré chcú zákon pripomienkovať: „Je to však mimoriadne ťažké, keďže sa nedá vyhovieť všetkým.“

Viac k témam: László Sólymos, lesy, minister životného prostredia, Ministerstvo životného prostredia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Aj v národných parkoch sú hospodárske lesy, podľa Sólymosa je dôležité určiť si hranice © SITA Všetky práva vyhradené.

1. decembra 2018

Odporúčané články