Ako vyzerá jeseň v podaní známeho dua Paci Pac? Nový singel, turné a miliónové čísla

426913_img_5779 1 676x507.jpeg

16.10.2019 (Webnoviny.sk) – Hudobno – vzdelávací projekt Paci Pac, v ktorého pozadí stojí dvojica umelcov: talentovaná herečka Adriana „Paci“ Pešinová a bývalý člen skupiny Iné Kafé Mário „Pac“ Praženec, ani v závere roka nezaháľa. Prvú októbrovú nedeľu odštartovali turné, pred pár dňami vydali nový singel a s jedným z videoklipov dosiahli rekordnú sledovanosť na YouTube!

Desiatky miliónov videní

Úspechy so svojimi skladbami a videami pre deti dosahujú už pravidelne. Avšak, obrovskou sledovanosťou videoklipu Slon, ktorý pochádza z DVD Paci Pac 2, sa celkový počet vzhliadnutí približuje k číslovke 90 miliónov.

Stal sa tak historicky druhým najsledovanejším slovenským videoklipom na YouTube a má našliapnuté bodovať ešte vyššie.

Tromfne ho novinka Mliečko? Nechajme sa prekvapiť. Každopádne, úspech daných rozmerov, najmä v našich končinách a v kategórii detskej tvorby, je naozaj triumfálny.

https://www.youtube.com/watch?v=zh_Wb48Tgso

Osvedčená spolupráca

Dvojica Paci Pac predstavila novinku Mliečko iba pred pár dňami. Jej dej sa odohráva v krásnej gazdovskej dedinke Abeland pri Lozorne. Azda aj preto si hlavnú úlohu v klipe strihol ten najpovolanejší.

Viac už prezrádza Adriana aka Paci: „Mário je veľký fanúšik relácie Farma. Bol nadšený, keď hospodár Bagár prijal účinkovanie v klipe a ihneď sa veľmi skamarátili. Okrem neho si tu zahral aj Dominik Hopjak, známy športovec, tréner, triatlonista, bežec a spoluzakladateľ slovenského crossfitu. V klipe účinkujú aj deti z DanceKids a futbal si v ňom zahrali mladí futbalisti z Lábu a Marianky.“

O hudbu a text sa postaral Mário Praženec alias Pac, o scenár Adriana Paci Pešinová a klip točil dvorný režisér obľúbeného dua, Miro Roháček. O krásny nový vizuál, ako i návrh kulís, sa zas pričinil grafik Stano JAS Malák. Videoklip vznikol v spolupráci so značkou Rajo a ich produktom Brejky, mimo iného partnerom aktuálneho turné Paci Pac.

https://www.youtube.com/watch?v=RjdA1ef_a9E

Kde ich môžete vidieť?

Ako sme už načrtli, dvojicu možno v najbližších týždňoch vidieť aj naživo. Ich turné odštartovalo 6. októbra a celkovo má 14 zastávok naprieč celým Slovenskom. Lístky na predstavenie si môžete kúpiť v sieti predpredaj.sk alebo v pokladni priamo na mieste konania. Každé dieťa pri vstupe dostane zdarma chutné a zdravé mliečko Brejky.

„Pred prvým koncertom v Dolnom Kubíne, kde sme hrali vôbec po prvýkrát, sme mali i trému. Nakoniec všetko dobre dopadlo a prišli si nás pozrieť stovky ľudí. Nechýbali pesničky Levík Leo či novinka Mliečko. Ľudia na ne reagovali fantasticky, deti tancovali pod pódiom a rad na fotku s nami po koncerte nemal konca,“ prezrádza pozadie prvého vystúpenia v rámci turné mužská polovica známeho dua, Mário Praženec.

Paci ho doplnila slovami: „Taktiež sme vyskúšali nové kostýmy. Deťom sa páčil hlavne Pán Trampolíni, ktorý poskakoval hore dole po pódiu a veselú atmosféru o to viac umocnil.“ Rovnako úspešný bol aj druhý koncert, ktorý sa v Spišskej novej Vsi uskutočnil v nedeľu 13. októbra „Opäť sme si užili vystúpenie s vypredanou sálou a parádnou atmosférou, ale najmä radosť detí i dospelákov,“ zhodnotil posledné vystúpenie Pac.

Najbližšie sa Paci Pac predstavia v Považskej Bystrici 23. októbra a Trnave 24. októbra Turné ďalej pokračuje v Snine, Vranove nad Topľou, Bratislave, Michalovciach, Sobranciach, Trebišove, či Humennom a zakončené bude 28. novembra v Banskej Bystrici.

Paci pac navštívia však aj tieto mestá

25. október: Žiar nad Hronom – MsKC – 17.00h
26. október:  Žilina – Dom odborov – 17.00h
27. október:  Snina – MsKS – 10.00h
27. október:  Vranov nad Topľou – Mestský dom kultúry – 16.00h
15. november: Bratislava – DK Dúbravka – 17.00h
16. november: Michalovce – MsKS – 10.00h
16. november: Sobrance – Centrum voľného času – 16.00h
17. november: Trebišov – MsKS – 10.00h
17. november: Humenné – MsKS – 16.00h
28. november: Banská Bystrica – Aula SZU – 17.00h

Viac k témam: Paci Pac
Zdroj: Webnoviny.sk – Ako vyzerá jeseň v podaní známeho dua Paci Pac? Nový singel, turné a miliónové čísla © SITA Všetky práva vyhradené.

16. októbra 2019

Odporúčané články