Aktualizované: Jozef Makúch sa vzdáva funkcie guvernéra Národnej banky Slovenska

394458_jozef makuch 676x451.jpg

aktualizované 27. novembra, 13:27

BRATISLAVA 27. novembra (WebNoviny.sk) – Guvernér Národnej banky Slovenska (NBS) Jozef Makúch predložil bankovej rade oznámenie o vzdaní sa funkcie guvernéra, a to uplynutím 1. marca 2019.

V prípade neskoršieho dňa účinnosti vymenovania nového guvernéra NBS až do tohto neskoršieho dňa bude Makúch plne zastávať a vykonávať funkciu guvernéra. Informovala o tom NBS prostredníctvom tlačového komuniké.

Podľa medializovaných informácií by Makúcha na poste guvernéra centrálnej banky mal vystriedať súčasný minister financií Peter Kažimír. Avšak niekoľkomesačné špekulácie nechce rezort financií komentovať.

Na otázky médií Kažimír vždy odpovedal len stroho, a to že sa venuje rozpočtu na budúci rok. Makúch naznačil svoj odchod z postu guvernéra centrálnej banky prvýkrát na jeseň.

Funkčné obdobie guvernéra Národnej banky Slovenska je zo zákona šesť rokov. Teda v tomto prípade funkčné obdobie Jozefa Makúcha je do 12. januára 2021. Guvernéra vymenúva prezident na návrh vlády, ktorý musí schváliť parlament.

Viac k témam: Jozef Makúch, Národná banka Slovenska (NBS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktualizované: Jozef Makúch sa vzdáva funkcie guvernéra Národnej banky Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

27. novembra 2018

Odporúčané články