Aktualizované: Premiér Pellegrini chce presvedčiť Lajčáka, aby ostal ministrom

394925_img_8369 676x451.jpg

aktualizované 30. novembra 11:56

BRATISLAVA 30. novembra (WebNoviny.sk) – Predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) nesúhlasí s demisiou šéfa rezortu zahraničných vecí Miroslava Lajčáka. Uviedol to na piatkovom brífingu. Doplnil, že Lajčák je odborník a človek na správnom mieste. Podľa Pellegriniho Slovenská republika viackrát ťažila z jeho skúseností a kontaktov v zahraničí.

Premiér doplnil, že pred Slovenskom stoja viaceré výzvy, ako napríklad predsedníctvo vo významných inštitúciách. „Spravím všetko pre to, aby som Miroslava Lajčáka presvedčil, aby zostal ministrom zahraničných vecí. Ide o politika svetového formátu, ktorý je rešpektovaný na všetkých dôležitých zahraničných fórach. V záujme zachovania našej zahraničnopolitickej orientácie bude najlepšie, ak pán Lajčák zostane na svojom poste,“ povedal Pellegrini.

SPRÁVU AKTUALIZUJEME

Viac k témam: minister zahraničia, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Miroslav Lajčák, pakt o migrácii OSN, Peter Pellegrini, premiér Slovenskej republiky, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktualizované: Premiér Pellegrini chce presvedčiť Lajčáka, aby ostal ministrom © SITA Všetky práva vyhradené.

30. novembra 2018

Odporúčané články