Anonym sa vyhrážal bombou v českom parlamente a televízii

Hrozbe bombou čelil český parlament po tretí raz za aktuálne funkčné obdobie.

Praha 1. júna (WebNoviny.sk) – Anonym pohrozil bombovým útokom v Poslaneckej snemovni Českej republiky v Prahe, ktorá následne predčasne ukončila svoje rokovanie.

Údajné uloženie bomby nahlásil aj v Českej televízii na Kavčích horách, ktorú museli opustiť všetci, ktorí sa priamo nepodieľali na vysielaní. Ďalšie bomby mali byť v Kriminalistickom ústave a v budove Vrchného súdu. Novinky.cz informovali, že polícia žiadnu nálož neobjavila.

V dolnej komore parlamentu mala bomba podľa anonymného oznámenia vybuchnúť o 18.30 h. Predseda Poslaneckej snemovne Jan Hamáček denníku Právo povedal, že ho „riaditeľ ochrannej služby polície o tejto situácii informoval, preto sme boli nútení rokovanie prerušiť„.

Hrozbe bombou čelil český parlament po tretí raz za aktuálne funkčné obdobie. Preto prechádzajú všetci zamestnanci aj spolupracovníci poslancov i všetky osobné autá, ktoré parkujú v garážach parlamentu, prísnou kontrolou.

Minulý mesiac sa uložením bomby na železničných staniciach v Prahe, Pardubiciach a Plzni a tiež na magistrátoch a v jednej škole vyhrážal anonym, ktorého zadržali do niekoľkých hodín. Ukázalo sa, že išlo o planú vyhrážku 41-ročného invalida na vozíku, ktorý chcel upozorniť na svoje problémy.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. júna 2016

Odporúčané články