Assange pokračuje v zverejňovaní dokumentov, WikiLeaks priblíži hackerské praktiky CIA

Londýn 9. marca (WebNoviny.sk) – Platforma WikiLeaks bude spolupracovať s technologickými spoločnosťami a pomôže im brániť sa proti hackerským praktikám americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA). Zakladateľ projektu WikiLeaks Julian Assange to vyhlásil počas online tlačovej konferencie z Londýna.

Assange uviedol, že WikiLeaks poskytne týmto firmám podobnosti o postupoch americkej vládnej kybernetickej špionáže. Niekoľko technologických firiem už podľa Assangea požiadalo WikiLeaks o podrobnosti o nástrojoch kybernetickej špionáže, ktorých existenciu mali odhaliť v utorok zverejnené uniknuté dokumenty CIA.

Rozhodli sme sa s nimi spolupracovať a udeliť im exkluzívny prístup k niektorým technologickým detailom, ktoré máme,“ dodal Assange.

Assange začal tlačovú konferenciu útokom na CIA, pretože podľa neho stratila kontrolu nad „zbraňami“ svojej kybernetickej špionáže, keď všetky dáta zhromažďovala na jednom serveri. „Toto je historický čin ničivej neschopnosti,“ zhodnotil Assange, pretože WikiLeaks sa k týmto záznamom dostala jednoducho tak, že kolovali internetom.

Tisíce dokumentov, ktoré najnovšie sprístupnila platforma WikiLeaks, odhaľujú spôsoby, ktoré CIA využívala na prenikanie do elektronických zariadení, ako sú smartfóny, počítače alebo televízory, ktoré môžu následne slúžiť na sledovanie ich používateľov.

Aj keď americká vláda ani samotná CIA nechcú potvrdiť pravosť tohto materiálu, experti ho zhodnotili ako dôležitý a dôveryhodný.

Viac k témam: CIA, Julian Assange, WikiLeaks
Zdroj: Webnoviny.sk – Assange pokračuje v zverejňovaní dokumentov, WikiLeaks priblíži hackerské praktiky CIA © SITA Všetky práva vyhradené.

9. marca 2017

Odporúčané články