Austrália sa teší z druhého titulu na Hopman Cupe

‚Zelená‘ Austrália vo finále Hopmanovho pohára porazila Ukrajinu.PERTH 9. januára (WebNoviny.sk) – Domáci tenisoví reprezentanti Austrálie druhýkrát v histórii získali Hopmanov pohár miešaných družstiev na tvrdom povrchu v austrálskom Perthe. Daria Gavrilovová a Nick Kyrgios pod hlavičkou „zelenej“ Austrálie vedú v sobotňajšom finále 28. ročníka nad Ukrajincami Elinou Svitolinovou a Alexandrom Dolgopolovom nezvratne 2:0, rozhodnutie padlo už po dvojhrách.

O vstupný náskok austrálskych nádejí sa postarala Gavrilovová, ktorá v dramatickom stretnutí zdolala Svitolinovú za 103 minút 6:4, 7:6 (6). Gavrilovová viedla v druhom sete 4:2, v tajbrejku však prehrávala 0:5 i 1:6, ale ziskom siedmich loptičiek v rade napokon uspela v „skrátenej hre“ a doviedla súboj do víťazného konca. V následnom mužskom singli sa za necelú hodinu presadil Kyrgios, ktorý za 58 minút zvíťazil nad Dolgopolovom 6:3, 6:4. Domáci tenista po vyhranom prvom sete brejkol ukrajinského protivníka v piatom geme druhého dejstva a pri svojom podaní už nemal vážnejšie problémy – premenil hneď prvý mečbal.

Austrálčania čakali na celkový triumf v Hopmanovom pohári od roku 1999, keď Mark Philippoussis a Jelena Dokičová uspeli vo finále proti švédskej dvojici Jonas Björkman, Aasa Carlssonová. Domáci mali naposledy finálové zastúpenie v ročníku 2003, trofej im vtedy uchmatli Američania. Ukrajinskí tenisti po roku 1995 postúpili druhýkrát v histórii do finále Hopman Cupu – a opäť zostali tesne pred vrcholom. Pred 21 rokmi súrodenci Andrej a Natalia Medvedevovci podľahli Nemcom Borisovi Beckerovi s Anke Huberovou 0:2, miešaná štvorhra sa už nekonala.

Hopmanov pohár – finále:

„zelená“ Austrália – Ukrajina 2:0 po dvojhrách, „zelená“ Austrália má už istotu celkového triumfu
Daria Gavrilovová – Elina Svitolinová 6:4, 7:6 (6)
Nick Kyrgios – Alexandr Dolgopolov 6:3, 6:4