‚Barani‘ uspeli piatykrát v sérii, hoci kuriózne inkasovali

Gól, ktorý padol sekundu pred koncom druhej tretiny, bol priznaný brankárovi Dukly Trenčín Petrovi Kutejovi.BRATISLAVA 26. februára (WebNoviny.sk) – Piatkový duel 51. kola hokejovej Tipsport ligy medzi Banskou Bystricou a Trenčínom priniesol gólové hody a triumf domácich 6:3. Hráči spod Urpína vykročili za piatym triumfom v rade tromi presnými zásahmi v prvej tretine, postupne skórovali Niclas Lucenius, Milan Kytnár a Tomáš Zigo.

Gólovo najbohatšia bola prostredná časť hry, v ktorej brankári inkasovali dovedna päťkrát. „Barani“ sa počas druhej dvadsaťminútovky opäť presadili trikrát. Kozmetickú úpravu výsledku na 3:6 z pohľadu „vojakov“ zariadil v 54. min Peter Sojčík.

Kuriozitou zápasu bol gól sekundu pred koncom druhej tretiny, keď sa puk pri avizovanej presilovej hre domácich nečakane ocitol v opustenej bránke Bystričanov a priznaný bol brankárovi hostí Petrovi Kutejovi.

Hokej – Tipsport liga 2015/2016 – 51. kolo – piatok:

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – Dukla Trenčín 6:3 (3:0, 3:2, 0:1)
Góly: 6. Lucenius (Gillies, Sandgren), 12. Kytnár (Lucenius, Roussel), 15. Zigo (Lunter, Matoušek), 29. Sandgren (Matoušek), 30. Bortňák (R. Tománek, Majdan), 35. Lunter – 27. T. Melichárek (Denis Hudec), 40. Kutej, 54. Sojčík (J. Gašparovič)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc – Tvrdoň, Výleta, 1993 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Bacashihua – Ivan Majeský, Sandgren, Roussel, Pujacs, Gründling, V. Čížek, Petran, Šmach – Majdan, Bortňák, R. Tománek – Hvila, Kytnár, Bajaruns – Lunter, Zigo, Matoušek – Gillies, Lucenius, J. Bezúch
Trenčín: Chábera (30. Kutej) – Drtina, M. Novák, Holenda, Drgoň, Denis Rehák, Hatala, Špankovič, Danko – Šišovský, V. Nemec, R. Dlouhý – Sojčík, Stümpel, J. Gašparovič – T. Melichárek, Troliga, Denis Hudec – Briestenský, Švec, O. Pataky

Hokejisti HC Košice sa predčasne stali víťazmi základnej časti a poistili si tým tretíkrát v rade miestenku do Ligy majstrov. Tri kolá pred koncom dlhodobej časti súťaže po domácom víťazstve nad Martinom (4:3) sa obhajcovia majstrovského titulu dostali na stobodovú hranicu, ale najmä udržali si postačujúci 9-bodový náskok pred druhými Nitranmi. Oceliari si dali pekný darček k 10. výročiu otvorenia Steel Areny.

Košičania sa stali víťazmi základnej časti najvyššej slovenskej hokejovej súťaže tretíkrát za sebou, piatykrát z ostatných šiestich sezón, či po siedmy raz za ostatnú dekádu. Hokejisti Košíc v histórii samostatnosti chýbali v play-off iba raz, v sezóne 1999/2000 skončili na 7. mieste, do vyraďovacej časti postupovali iba štyri tímy. Na svojom konte majú dovedna osem slovenských titulov.

Piatkový domáci zápas s Martinčanmi bojujúcimi o poslednú 8. priečku do play-off nezačali hráči Košíc dobre a po dvoch tretinách prehrávali 1:3. Potom však nastal „klasický“ obrat favorita. V rozpätí 11 minút tretej tretiny Jakub Suja, Gabriel Spilar a Tomáš Hrnka otočili skóre na konečných 4:3.

HC Košice – MHC Martin 4:3 (0:0, 1:3, 3:0)
Góly: 24. R. Jenčík (Matúš Chovan), 42. Suja (E. Šedivý), 49. Spilar (R. Jenčík), 52. Hrnka (Deyl) – 22. Galamboš (Sprukts), 23. Poliaček (Murček), 38. Cipulis (Dírer, Galamboš)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0 ,oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin – Bednár, Smrek, 3044 divákov

Zostavy:
Košice: Melicherčík (23. Halász) – Deyl, M. Dudáš, Jankovič, E. Šedivý, Macejko, Cebák, Pavúk – P. Bartoš, R. Jenčík, Spilar – Hrnka, Suja, Tibor Varga – Milý, Češík, Boltun – Matúš Chovan, Šoltés, Hričina
Martin: Dzubina – Jáchym, Rusina, Pokrivčák, M. Dvořák, Tomáš Varga, J. Dlouhý, M. Vyskoč,Trávniček – Cipulis, Galamboš, Kabáč – R. Varga, Sprukts, D. Rzavský – Poliaček, Murček, F. Nemček – Jass, Dírer, Uhrík

Hokejisti Nitry potvrdili úlohu favorita v piatkovom domácom súboji 51. kola Tipsport ligy a Popradčanov zdolali 6:3 (3:1, 2:1, 1:1). Lídrom ofenzívy domácich bol útočník Henrich Ručkay, autor dvoch gólov a asistencie.

Nitrania tretím víťazstvom v rade potvrdili druhú priečku v tabuľke za už istými víťazmi základnej časti z Košíc.Popradčania zostali na piatom mieste tabuľky.

HK Nitra – HK Poprad 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)
Góly: 10. J. Štefanka (Macík, Baker), 13. H. Ručkay (Beca, Kutálek), 15. Blackwater (M. Slovák, Ordzovenský), 32. H. Ručkay (Beca, Mezei), 38. Milam (H. Ručkay, Laliberté), 46. Macík (J. Štefanka) – 16. Š. Fabian (Lantoš), 35. Kasík (Koyš, Heizer), 43. Jaborník (R. Suchý, Mikula)
Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 2:1 , oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák – Kacej, Stanzel, 2644 divákov

Zostavy:
Nitra: Lakosil – Ordzovenský, Milam, Milo, Baker, Mezei, Podhradský, F. Kuzma, P. König – Blackwater, M. Slovák, Laliberté – Stloukal, J. Štefanka, Macík – Kutálek, Beca, H. Ručkay – Bajtek, Bene, Pupák
Poprad: R. Svoboda – Š. Fabian, Jaborník, Dinda, R. Suchý, Kasík, Pařízek, D. Šterbák, Gaborčík – Matúš Paločko, Lantoš, Malina – Mikula, L. Paukovček, Števuliak – Koyš, Heizer, Štrauch – Lindeman, Toma, Achs

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.