Belgická prokuratúra obvinila štyri osoby z útokov v Bruseli

Medzi obvinenými je aj Mohamed Abrini, hľadaný aj v súvislosti s vlaňajšími útokmi v Paríži, ktoré si 13. novembra vyžiadali najmenej 130 obetí.Brusel 9. apríla (WebNoviny.sk) – Belgická prokuratúra obvinila v sobotu z účasti na marcových teroristických útokoch v Bruseli štyroch zo šiestich podozrivých, ktorých zadržala polícia počas piatkových razií. Zvyšné dve osoby boli úradmi prepustené. Informovali o tom agentúry AP a DPA.

VŠETKO O TERORISTICKOM ÚTOKU V BRUSELI

Medzi obvinenými je aj Mohamed Abrini, hľadaný aj v súvislosti s vlaňajšími útokmi v Paríži, ktoré si 13. novembra vyžiadali najmenej 130 obetí. Prokuratúra však bezprostredne nepotvrdila, či je Abrini „mužom v klobúku“; tretí atentátnik zachytený kamerami na bruselskom letisku.

Obrazom: Teroristický útok v Bruseli

Pri bombových útokoch na letisku a stanici metra v Bruseli zahynulo 22. marca 32 ľudí. Mená ďalších troch osôb, ktoré prokuratúra dnes spolu s Abrinim obvinila, sú: Osama K., Herve B.N. a Bilal E.M.

K zadržaniu Abriniho, Belgičana marockého pôvodu, po ktorom úrady pátrali od vlaňajších teroristických útokov v Paríži, došlo v prevažne imigrantskej bruselskej štvrti Anderlecht.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. apríla 2016

Odporúčané články