Belgické úrady zverejnili nové zábery s hľadaným podozrivým

Nové zábery rekonštruujú trasu pohybu podozrivého atentátnika, ktorou išiel tesne po odchode z letiska. Brusel 7. apríla (WebNoviny.sk) – Belgická prokuratúra zverejnila vo štvrtok nové zábery s kľúčovým podozrivým v prípade útokov v Bruseli, ktorý sa na letisku Zaventem rozhodol neodpáliť nálož, ale miesto činu krátko pred dvoma výbuchmi opustil. Informujú o tom svetové médiá.

VŠETKO O TERORISTICKOM ÚTOKU V BRUSELI

Nové zábery rekonštruujú trasu pohybu podozrivého atentátnika, ktorou išiel tesne po odchode z letiska. Prokuratúra z tohto dôvodu znova vyzvala všetkých, ktorí „mohli podozrivého nakrútiť alebo odfotiť“, alebo majú akékoľvek dôležité informácie, aby sa prihlásili úradom alebo zatelefonovali na príslušnú núdzovú linku.

Obrazom: Teroristický útok v Bruseli

Pohyb podozrivého muža v klobúku a svetlej bunde zachytávali bezpečnostné kamery až do 9.50 h. Zverejnené zábery ukazujú hľadaného podozrivého, ako sa z letiska pešo vybral do neďalekej obce Zaventem a následne do Bruselu, kde sa stopa po ňom stráca. Bundu podľa vyšetrovateľov v jednom momente odhodil. Polícia sa preto obrátila na verejnosť so žiadosťou, či niekto nevie o nájdení bundy, ktorá by mohla zodpovedať popisu podľa záberov z kamier.

V utorok 22. marca pri útokoch na bruselskom letisku a v stanici metra Maelbeek zabili traja samovražední útočníci 32 ľudí. Na letisku Zaventem sa odpálili dvaja z nich, pričom hľadanou osobou je tretí muž, ktorý ich podľa záberov bezpečnostných kamier sprevádzal.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. apríla 2016

Odporúčané články