Blatter bránil svoju bezúhonnosť, očakáva dobrý výsledok

Sepp Blatter štyrom sudcom vysvetľoval, ako to bolo s dvoma miliónmi švajčiarskych frankov, ktoré v roku 2011 prikázal poslať na účet Michela Platiniho.ZÜRICH 17. decembra (WebNoviny.sk) – Dosluhujúci prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter vo štvrtok dlhé hodiny bránil svoju bezúhonnosť pred etickou komisiou, ktorej nezávislé postavenie sám pomáhal presadiť.

Štyrom sudcom vysvetľoval, ako to bolo s dvoma miliónmi švajčiarskych frankov, ktoré v roku 2011 prikázal poslať na účet Michela Platiniho za služby poradcu odvedené v rokoch 1998 až 2002. Bývalí spojenci vo výkonnom výbore FIFA nevedia písomne vydokladovať sedemcifernú sumu, odvolávajú sa iba na džentlmenskú ústnu dohodu o splatení starého dlhu.

Aj preto má Blatter na krku obvinenie z falšovania účtov a hrozí mu doživotný dištanc. „Očakáva rozhodnutie vo svoj prospech, čomu nasvedčujú aj dôkazy. Ukazujú, že nekonal v rozpore s predpismi a neporušil etický kódex. Mali by preto ukončiť vyšetrovanie a zrušiť dištanc,“ vyhlásil Švajčiarov právny zástupca Richard Cullen.

Blatter je suspendovaný už od októbra spoločne s Platinim, ktorý pritom kandiduje vo voľbách prezidenta vypísaných na 26. februára 2016. Francúz mal pred súdnu komoru etickej komisie predstúpiť v piatok, ale rozhodol sa pojednávanie bojkotovať.

Sedemdesiatdeväťročný Blatter dorazil do zürišského sídla FIFA s veľkou náplasťou pod pravým okom na vážnej tvári. Jeho hovorca Thomas Renggli prezradil, že dlhoročný šéf svetového futbalu absolvoval menší zákrok pre problém s kožou.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. decembra 2015

Odporúčané články