Bondra zaspomínal na svoj 500. gól v NHL, čaká na Hossov

Peter Bondra strelil v drese Chicaga svoj päťstý gól kariéry 22. decembra 2006 proti Torontu.CHICAGO 1. apríla (WebNoviny.sk) – Nech už útočník Chicaga Marián Hossa strelí svoj päťstý gól v NHL kedykoľvek, stane sa tretím hokejistom – Slovákom, ktorý dosiahne tento míľnik v drese s indiánom na hrudi. Prvým bol Stan Mikita a druhým Peter Bondra.

Odporúčame:

Video: Pittsburgh je vo forme, Jágr osemnástykrát 60-bodový

Marián Hossa je chorý, na jubilejný gólový zápis musí počkať

Gáborík už korčuľoval, ale čas je viac súper ako spojenec

Zdeno Chára burcuje svojich, Bostonu ide o play-off

„Bude skvelé byť v ich spoločnosti,“ povedal pre Chicago Tribune Hossa, ktorý má zamiesené stať sa v poradí 43. päťstogólovým hráčom v dejinách ligy. „Pre mňa je na prvom mieste Stanleyho pohár a potom individuálne úspechy. Odohrať tisíc zápasov, nazbierať tisíc bodov a streliť päťsto gólov budú určite skvelé pocty v mojej kariére. Keď som v osemnástich začínal v NHL, ani som len nepomyslel na takéto cifry. Túžil som hrať zopár rokov a byť dobrý. Nebol by som povedal, že budem hrať tak dlho a dosiahnem takéto čísla. Mojím snom bolo pokúsiť sa aspoň raz získať Stanley Cup,“ povedal 37-ročný odchovanec trenčianskeho hokeja, ktorý sa zo zisku najcennejšej trofeje v tomto športe radoval už trikrát.

Video: Päťstý gól Petra Bondru

Peter Bondra strelil v drese Chicaga svoj päťstý gól kariéry 22. decembra 2006 proti Torontu. „Keď som skóroval, nevedel som, ako to osláviť. Napadlo mi to v zlomku sekundy. Fanúšikovia mi tlieskali postojačky a bol to úžasný pocit. V Chicagu som pôsobil iba pár mesiacov, a preto ma prekvapilo, ako reagovali. Bol to skvelý moment v kariére. Veď je to míľnik, aký nedosiahne mnoho hráčov,“ pripomenul Bondra, ktorý skončil s hokejom napokon ako 503-gólový strelec.

Aj hrdina zlatých majstrovstiev sveta v Göteborgu 2002 sa už teší na moment, keď jeho bývalý spoluhráč z Ottawy, Atlanty a slovenskej reprezentácie Hossa pokorí bájnu hranicu. Isté je, že to nebude teraz v piatkovom zápase proti domácemu Winnipegu, keďže slovenský krídelník v ňom bude absentovať pre chorobu. „Je to neuveriteľný hráč. Keď sa akéhokoľvek hokejistu v NHL spýtate, či by Mariána chcel za spoluhráča, sto percent odpovedí bude áno,“ tvrdí podľa Chicago Tribune Peter Bondra.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. apríla 2016

Odporúčané články