Brankár Salák napadol rozhodcu, v KHL mu hrozí dištanc

Vedenie klubu Sibir Novosibirsk sa obrátilo na vedenie KHL a požaduje anulovanie pondelkového duelu proti Magnitogorsku, dôvodom má by hrubá chyba arbitrov pred rozhodujúcim gólom.NOVOSIBIRSK 15. marca (WebNoviny.sk) – Českému brankárovi Alexandrovi Salákovi z tímu Sibir Novosibirsk hrozí v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) až päťzápasový dištanc za napadnutie rozhodcov po skončení pondelkového štvrtého duelu play-off semifinále Východnej konferencie doma proti Metallurgu Magnitogorsk.

Dvadsaťdeväťročný gólman v predĺžení inkasoval z hokejky Sergeja Moziakina rozhodujúci presný zásah, no akcii podľa jeho názoru predchádzalo porušenie pravidiel súpera o striedaní. Okrem Saláka proti postupu arbitrov protestovali aj ďalší spoluhráči Saláka. Metallurg triumfoval 4:3 po predĺžení a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedie už 3:1 na zápasy. Piaty súboj je na programe v stredu v Magnitogorsku a domáci môžu spečatiť prienik do konferenčného finále.

Vedenie klubu sa už obrátilo na vedenie súťaže a požaduje anulovanie duelu. Proti pravidlám sa údajne previnil český útočník hostí Tomáš Filippi, ktorý skončil na ľad a dotkol sa puku bez toho, aby niektorý z jeho spoluhráčov bol vo vymedzenom priestore na striedanie. „Procedúra striedania hráčov bola porušená, hra mala byť prerušená a Metallurg Magnitogorsk mal dostať menší trest,“ uvádza sa v stanovisku tímu Sibir Novosibirsk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.