Británia vyzvala Rusko, aby prestalo bombardovať Sýriu

Londýn ďalej požaduje, aby Moskva využila svoj vplyv na sýrskeho prezidenta Bašára Asada a dosiahla tak nastolenie prímeria a zaručenie prísunu humanitárnej pomoci.

Londýn 10. februára (WebNoviny.sk) – Británia vyzvala Rusko, aby zastavilo bombardovanie Sýrie. Informuje o tom dnes agentúra AP.

Londýn ďalej požaduje, aby Moskva využila svoj vplyv na sýrskeho prezidenta Bašára Asada a dosiahla tak nastolenie prímeria a zaručenie prísunu humanitárnej pomoci. Obe tieto požiadavky pritom Rusko odobrilo hlasovaním za rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN o Sýrii vlani v decembri.

Diplomat Británie pri OSN Matthew Rycroft novinárom potvrdil, že pokrok v týchto otázkach by mohol nastať už vo štvrtok na mníchovskom rokovaní o vojne v Sýrii.

Francúzsky veľvyslanec pri OSN Francois Delattre zdôraznil, že zlepšenie humanitárnej situácie v Sýrii „je podmienkou dôveryhodného vyjednávania“ medzi stranami tamojšieho konfliktu. Vládny režim a jeho spojenci nemôžu podľa neho „na jednej strane predstierať, že podávajú opozícii ruku, a na druhej strane sa ju pokúšať zničiť“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. februára 2016

Odporúčané články