Bruselské letisko Zaventem je pripravené obnoviť prevádzku

Vzhľadom na poškodenie bude letisko schopné fungovať iba na 20 percent normálnej kapacity.Brusel 31. marca (WebNoviny.sk) – Prevádzkovateľ bruselského letiska Zaventem, ktorého odletovú halu zničil teroristický útok z 22. marca, dnes oznámil, že letisko je pripravené obnoviť od víkendu prevádzku. Informovala o tom agentúra AP.

VŠETKO O TERORISTICKOM ÚTOKU V BRUSELI

Spoločnosť Brussels Airport vo vyhlásení uviedla, že letisko je „technicky pripravené na obnovenie letov s cestujúcimi v dočasnej infraštruktúre plánovanej pre (ich) odbavenie“. Prevádzku obnovia, len čo k tomu dostanú od príslušných orgánov súhlas, najskôr však v piatok večer. Vzhľadom na poškodenie bude letisko schopné fungovať iba na 20 percent normálnej kapacity.

Obrazom: Teroristický útok v Bruseli

Belgická civilná letecká správa a požiarnici dali súhlas na opätovné otvorenie letiska po testoch, ktoré sa uskutočnili v utorok, týždeň po samovražedných útokoch. Zóna, cez ktorú prechádzajú cestujúci po prílete, bola poškodená iba málo a je pripravená na použitie.

Bruselské medzinárodné letisko leží v obci Zaventem, ktorá je súčasťou belgickej metropoly Brusel. Je to najväčšie belgické letisko. V roku 2005 bolo vyhlásené za najlepšie v Európe.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. marca 2016

Odporúčané články