Bývalá Miss dostala 14 mesiacov podmienku za urážku Erdogana

Odkedy bol Erdogan v roku 2014 zvolený za prezidenta, bolo podaných viac ako 2000 trestných oznámení pre podozrenie z ohovárania a porušenia zákona, ktorý zakazuje urážku hlavy štátu. Ankara 31. mája (WebNoviny.sk) – Na 14 mesiacov väzenia podmienečne odsúdil v utorok turecký súd bývalú Miss Turecko za urážku prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, informovala agentúra AP.

Súd uznal 27-ročnú modelku Merve Büyüksaračovú za vinnú z urážky verejného činiteľa, ktorej sa dopustila, keď v roku 2014 na svojom konte na Instagrame zdieľala satirickú báseň. Prokuratúra dospela k záveru, že šlo o urážku Erdogana, ktorý v tom čase zastával funkciu predsedu vlády.

Odkedy bol Erdogan v roku 2014 zvolený za prezidenta, bolo podaných viac ako 2000 trestných oznámení pre podozrenie z ohovárania a porušenia zákona, ktorý zakazuje urážku hlavy štátu.

Súdne procesy, ktoré sa v súvislosti s tým konali, vyvolávajú vo svete obavy zo zhoršovania stavu dodržiavania ľudských práv v Turecku, ktoré bývalo vzorom moslimskej demokracie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. mája 2016

Odporúčané články