Celoplošné testovanie bol vraj unikátny projekt, na účte ministerstva obrany pribudne 43 miliónov eur

453118_zj5a3387 1 676x450.jpg

3.12.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo financií SR (MF SR) pošle Ministerstvu obrany SR (MO SR) za výdavky spojené s pomocou pri celoplošnom testovaní 43 miliónov eur. Rezort financií to uviedol v statuse na sociálnej sieti.

„Celoplošné testovanie na Slovensku bol unikátny projekt, ktorý zaujal svet. Ministerstvo financií plní sľub a uvoľňuje kolegom z rezortu obrany takmer 43 miliónov eur na aktivity, ktoré sa vykonali v súvislosti s akciou Spoločná zodpovednosť ‚,“ uviedlo MF SR.

Pilotné nulté kolo plošného testovania sa uskutočnilo v okresoch Bardejov, Tvrdošín, Námestovo a Dolný Kubín od 23. do 25. októbra. Nasledovalo celoplošné testovanie 31. októbra a 1. novembra, do ktorého sa zapojili všetky okresy na Slovensku.

Viac o téme: Koronavírus

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Druhé kolo celoplošného testovania sa 7. a 8. novembra uskutočnilo iba v okresoch, v ktorých premorenosť obyvateľstva neprekročila 0,7 percenta. Výnimku tak dostali Bratislava, Košice a 25 okresov. Tretie kolo plošného testovania sa 21. a 22. novembra týkalo celkovo 458 miest a obcí, ktorých premorenosť prekročila jedno percento.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Celoplošné testovanie, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Celoplošné testovanie bol vraj unikátny projekt, na účte ministerstva obrany pribudne 43 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

3. decembra 2020

Odporúčané články