Centrom Kábulu otriasol silný výbuch, útočil Taliban

K výbuchu došlo v obytnej štvrti neďaleko budovy ministerstva obrany.KÁBUL 19. apríla (WebNoviny.sk) – Centrom afganskej metropoly Kábul otriasla v utorok silná explózia, zahynuli zrejme až 40 ľudí a ďalších vyše 300 utrpelo zranenia.

K útoku došlo v obytnej štvrti neďaleko budovy ministerstva obrany. Podľa miestnych médií samovražedný útočník odpálil bombu v aute a výbuch údajne zasiahol 10. riaditeľstvo NDS, zaisťujúce bezpečnosť vysokopostavených afganských predstaviteľov. Po explózii vypukla prestrelka medzi militantmi a bezpečnostnými silami. Medzi mŕtvymi je aj najmenej 15 príslušníkov NDS, uviedol nemenovaný predstaviteľ tejto afganskej tajnej služby.

Hovorca ministerstva vnútra Sádik Sádikí uviedol, že v oblasti operuje špeciálna policajná jednotka „a ak sú ešte nejakí teroristi nažive, naše sily ich čoskoro pošlú do pekla“

K zodpovednosti za útok sa prostredníctvom svojho hovorcu Zabiulláha Mudžáhida prihlásilo militantné hnutie Taliban.
„Po prvom výbuchu množstvo mudžahedínov vniklo na riaditeľstvo, pokračujú ťažké boje, otrokársky nepriateľ má ťažké straty,“ napísal Mudžáhid na Twitteri.

Taliban pred niekoľkými dňami oznámil spustenie „jarnej ofenzívy“ a v niekoľkých provinciách aj koordinovane zaútočil. Dnešný útok v Kábule bol prvý od oznámenia ofenzívy. .

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. apríla 2016

Odporúčané články