Ceny ropy aj zlata klesli

Trh sa naďalej sústreďuje na to, či neplánované výpadky produkcie dokážu zmierniť nadbytok ropy na trhu.NEW YORK 22. mája (WebNoviny.sk) – Ceny ropy v piatok klesli. Silnejší dolár bol impulzom pre investorov, aby už v druhom týždni vyberali zisky. Trh sa naďalej sústreďuje na to, či neplánované výpadky produkcie dokážu zmierniť nadbytok ropy na trhu.

Americký dolár sa dostal voči jenu na najvyššiu úroveň za viac ako tri týždne. Silnejší dolár znamená, že komodity denominované v americkej mene sú pre držiteľov iných mien drahšie. Ropa Brent v piatok zlacnela o 9 centov na 48,72 USD za barel. Americká ropa si odpísala 41 centov a dostala sa na 47,75 USD za barel. Ropa Brent za celý týždeň posilnila o 1,7 %, pričom americká ropa si za celý týždeň pripísala 3,3 %.

Ceny zlata sa v piatok znížili už tretí deň za sebou. Pod zlacňovanie zlata sa podpisujú očakávania, že americká centrálna banka už budúci mesiac pristúpi k zvyšovaniu úrokových sadzieb. Spotová cena zlata do 18:43 GMT klesla o 0,2 % na 1 252,1 USD za uncu. Júnové dodávky zlata na americkej komoditnej burze klesli o 1,90 USD na 1 252,90 USD za uncu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. mája 2016

Odporúčané články