Česi aj naďalej najviac veria Babišovi, Okamura preskočil Sobotku

PRAHA 10. marca (WebNoviny.sk) – Z predstaviteľov českých politických strán Česi aj naďalej najviac veria predsedovi hnutia ANO a ministrovi financií ČR Andrejovi Babišovi.

Podpora Okamuru výrazne vzrástla

Za druhého najdôveryhodnejšieho politika považujú Tomia Okamuru. Predseda hnutia Sloboda a priama demokracia (SPD) tak tesne predstihol tretieho premiéra a predsedu ČSSD Bohuslava Sobotku. Vyplýva to z februárového prieskumu Centra pre výskum verejnej mienky (CVVM), o ktorom informoval web Novinky.cz.

Odporúčame:
Snem ANO posilnil moc Babiša, jeho dvojkou ‘anjel smrti’

Andrejovi Babišovi dôveruje 46 percent respondentov, teda o tri percentuálne body menej ako v októbri. Naopak, nedôveru k Babišovi pociťuje 48 percent ľudí. Podľa CVVM je predseda hnutia ANO jedným z mála sledovaných predstaviteľov politických strán, u ktorých nedôvera významne neprevláda.

Odporúčame:
Prelomí ČSSD tabu? Sobotka nie je proti vláde s komunistami

V porovnaní s vlaňajšou jeseňou výrazne vzrástla dôvera verejnosti k predsedovi SPD Okamurovi. Tento rok vo februári ho za dôveryhodného označilo 35 percent respondentov, zatiaľ čo v septembri 2016 zaznamenal výsledok o šesť percentuálnych bodov horší. Naopak, za nedôveryhodného Okamuru vo februári považovalo 53 percent ľudí.

Sobotka je na tom rovnako ako na jeseň

Tesne za Okamurom sa v rebríčku umiestnil Sobotka. Verí mu 34 percent ľudí, teda rovnako ako na jeseň. Opačný postoj zaujalo 57 percent účastníkov prieskumu.

Tridsaťpercentnú hranicu dôvery prekročil už len minister zahraničných vecí Lubomír Zaorálek (ČSSD), ktorému dôveruje 31 percent ľudí. Piatej podpredsedníčke ľudovcov Zuzane Roithovej verí rovných 30 percent respondentov.

Viac k témam: Andrej Babiš, Bohuslav Sobotka, hnutie ANO, prieskum, Tomio Okamura
Zdroj: Webnoviny.sk – Česi aj naďalej najviac veria Babišovi, Okamura preskočil Sobotku © SITA Všetky práva vyhradené.

10. marca 2017

Odporúčané články