Česi pre hromadnú zrážku áut odkláňajú dopravu na Slovensko

Nehodu spôsobil vodič osobného auta, ktorý z doteraz nezistených dôvodov prešiel do protismeru, kde narazil do iného vozidla a to následne do ďalších vozidiel.PRAHA/Uherské Hradiště 8. júla (WebNoviny.sk) – Zrážka piatich motorových vozidiel, ku ktorej došlo v piatok popoludní v Podolí na Slovácku, úplne zablokovala hlavný cestný ťah od Uherského Hradišťa smerom na Slovensko.

Nehodu spôsobil vodič osobného auta, ktorý z doteraz nezistených dôvodov prešiel do protismeru, kde narazil do iného vozidla. To sa následne zrazilo s ďalšími vozidlami. Informoval o tom server Novinky.cz s odvolaním sa na policajnú hovorkyňu Milenu Šabatovú, podľa ktorej musela byť doprava v danom úseku odklonená.

Pri nehode utrpelo zranenia sedem ľudí, troch previezli do nemocnice v Uherskom Hradišti. Vážne zranenia utrpeli iba vodič osobného vozidla a jeho spolujazdec. Materiálne škody vyčíslili vyšetrovatelia predbežne na 500-tisíc Kč. Nákladné autá polícia odkláňa z dočasne uzavretej cesty cez Kunovice na Hluk, osobné cez Podolí na Veletiny.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. júla 2016

Odporúčané články