Česko sužujú prudké búrky, sprevádzajú ich prívalové dažde

Meteorológovia varovali už skôr pred búrkami v Karlovarskom, Plzenskom a Stredočeskom kraji, ako aj v hlavnom meste Prahe.Praha 26. júla (WebNoviny.sk) – Prudké búrky sprevádzané prívalovými dažďami zasiahli dnes popoludní viaceré oblasti Českej republiky. Meteorológovia varovali už skôr pred búrkami v Karlovarskom, Plzenskom a Stredočeskom kraji, ako aj v hlavnom meste Prahe.

Ako informoval internetový server iDNES.cz s odvolaním sa na hovorkyňu plzenských hasičov Pavlu Jakoubkovú, pod vodou sa ocitli nielen viaceré komunikácie a iné nižšie položené lokality v Klatovoch, ale aj obec Koloveč v okolí Domažlíc. Hasiči tam majú plné ruky práce s odčerpávaním vody zo zaplavených pivníc, záhrad, komunikácií i dvorov.

Odporúčame:

Zdravotná sestra obvinená z vrážd pacientov je nevinná

Vyvrátené stromy ochromili na niekoľko hodín železničnú dopravu na trati Jestřebí-Srní v okolí Českej Lípy v Libereckom kraji. V Prahe došlo k narušeniu plynulosti električkovej dopravy v okolí Pražského hradu po tom, čo sa na trať dostal vyvrátený strom. Na Proseku sa zasa prepadla po intenzívnych zrážkach časť ulice. Hasiči však v českej metropole museli odčerpávať vodu aj zo zaplavených podjazdov a garáží.

Zo sídla Českého hydrometeorologického ústavu v Komořanoch hlásili menšie krupobitie. Búrky sa cez Stredočeský kraj presúvali v priebehu popoludnia ďalej na východ ČR.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. júla 2016

Odporúčané články