Cez víkend sa lyžuje v jedenástich slovenských strediskách

Lyžuje sa v Tatrách, vo Veľkej a Malej Fatre a v Pieninách, otvorenie sezóny na Kubínskej holi vzhľadom na poveternostné podmienky preložili.BRATISLAVA 19. decembra (WebNoviny.sk) – Na Slovensku je aktuálne otvorených 11 lyžiarskych areálov, lyžuje sa v Tatrách, vo Veľkej a Malej Fatre a v Pieninách. Lyžiarske podmienky sú dobré až veľmi dobré a výška snehu dosahuje od 20 do 50 cm. Sneh je technický, agentúru SITA informovala Ľubica Styková zo spoločnosti Sitour.

V Nízkych Tatrách sú v prevádzke len Donovaly a Chopok sever a juh, vo Vysokých, Západných a Belianskych Tatrách Ski Bachledova, Ždiar – Strednica, Roháče – Spálená, Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica a Svit – Lopušná dolina, v Pieninách je v prevádzke Litmanová a lyžuje sa aj vo fatranských areáloch Martinské hole a Jasenská dolina.

V strediskách je k dispozícii 20 až 50 percent zjazdoviek. Najviac svahov je upravených na severnej a južnej strane Chopka, až 15 km, od 3 do 5 km tratí je k dispozícii na Štrbskom Plese, v Tatranskej Lomnici, na Roháčoch – Spálenej aj v Ski Bachledovej. V Jasenskej doline premávajú tento víkend detské vleky, na Martinských holiach je od dnes denne v prevádzke sedačková lanovka so zjazdovkou Flochova.

Otvorenie sezóny na Kubínskej holi, ktoré bolo plánované na dnes je vzhľadom na poveternostné podmienky preložené na budúcu nedeľu, dodala Ľubica Styková zo spoločnosti Sitour.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. decembra 2015

Odporúčané články