Cez víkendy v predvianočnom období posilnia niektoré linky bratislavskej MHD

366574_img_9548 676x451.jpg

BRATISLAVA 30. novembra (WebNoviny.sk) – Cez víkendy v predvianočnom období posilnia v hlavnom meste SR Bratislave niektoré linky mestskej hromadnej dopravy (MHD). Opatrenie robia pre očakávaný zvýšený počet cestujúcich. Týka sa to víkendov 1. a 2. decembra, 8. a 9. decembra, 15. a 16. decembra a 22. a 23. decembra.

Dopravný podnik Bratislava o tom informuje na svojej oficiálnej webovej stránke. Namiesto kĺbových električiek vypravia do ulíc spriahnuté súpravy, budú to všetky linky okrem linky č. 2. Na linky 23 a 123 vypravia kĺbové autobusy, na číslo 36 vypravia 12 metrové autobusy. Opatrenie sa týka aj linky č. 204, namiesto krátkych budú ľudí voziť kĺbové trolejbusy.

Mikulášsky program

V Bratislave sú v predvianočnom období viaceré podujatia, ktoré lákajú do mesta a ulíc nielen Bratislavčanov, ale aj návštevníkov z iných miest.

Na Hlavnom námestí v Bratislave prvýkrát rozsvietili vianočný stromček a otvorili vianočné trhy minulý týždeň v piatok. Mestské trhy sú na Hlavnom i na Františkánskom námestí. Všetky stánky, ktoré ponúkajú občerstvenie, sú otvorené od 10:00 do 22:00, stánky s vianočnými darčekmi a charitatívne stánky budú otvorené do 20:00.

Otvorenie trhov odštartovalo sériu podujatí, ktoré nazvali Vianočná Bratislava 2018, a tento rok budú trvať do 22. decembra. V rámci piatkového programu na Hlavnom námestí príde zahrať Ľudová hudba Paprčkovci.

Mikuláš na Hlavnom námestí bude vo štvrtok 6. decembra o 15:00. V Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava bude Mikuláš v sobotu 8. decembra o 15:00. Súčasťou Vianočnej Bratislavy je aj program v bratislavských mestských častiach, v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava i na Bratislavskom hrade.

Vianočná električka

V uliciach hlavného mesta SR Bratislavy začne vianočná električka jazdiť na Mikuláša. Ľudia sa v nej môžu previezť od štvrtka 6. decembra do 30. decembra. Jazdiť ňou môžu bezplatne a denne, s výnimkou 24. a 25. decembra. Električka bude premávať v polhodinových intervaloch od 16:00 do 20:00 a cez víkendy od 10:00 do 20:00 po rovnakej trase.

Záujemcovia môžu nastúpiť na zastávke SND (Jesenského), električka bude pokračovať na Námestie SNP, cez Kapucínsku a tunel prejde k Mostu SNP a vráti sa späť na zastávku SND.

Podrobné informácie o programe Vianočnej Bratislavy 2018 nájdu záujemcovia na adrese https://www.visitbratislava.com/sk/program-vianocnych-trhov-2018/

Viac k témam: autobusová doprava, MHD Bratislava, Vianočná električka, vianočné trhy
Zdroj: Webnoviny.sk – Cez víkendy v predvianočnom období posilnia niektoré linky bratislavskej MHD © SITA Všetky práva vyhradené.

30. novembra 2018

Odporúčané články