Chlapca, ktorého nechali rodičia v lese, stále nenašli

V horách na ostrove Hokkaido sa ľudia príležitostne stretnú s medveďmi, ale jeho útok na chlapca považuje polícia za nepravdepodobný.Tokio 2. júna (WebNoviny.sk) – Pátranie po sedemročnom nezvestnom chlapcovi, ktorého rodičia údajne nechali v Japonsku za trest v lese, dnes pokračovalo piatym dňom bez akejkoľvek stopy k jeho osudu. Jamato Tanuka je nezvestný od soboty, keď ho rodičia podľa vlastného vyjadrenia v zalesnenej oblasti severojaponského ostrova Hokkaido vysadili za trest za zlé správanie z auta.

Podľa polície pátra po chlapcovi vyše 180 záchranárov vrátane vojakov. Zamerali sa najmä na oblasť, kde sa domnievajú, že rodičia chlapca opustili. Nenašli však po chlapcovi žiadne stopy ani svedkov, ktorí by ho videli. V horách na ostrove Hokkaido sa ľudia príležitostne stretnú s medveďmi, ale jeho útok na chlapca považuje polícia za nepravdepodobný, pretože v danej oblasti nikto medveďa nevidel, píše agentúra AP.

Odporúčame:

Rodičia za trest nechali svojho syna v lese, je nezvestný

Mnohí Japonci si želajú bezpečný návrat chlapca a ďalší ostro kritizujú jeho rodičov, čo vyvolalo debatu o tom, či potrestanie nedisciplinovaného dieťaťa bolo primerané, alebo prekročilo hranice. Polícia uviedla, že rodičia prinútili chlapca vystúpiť z auta, aby ho naučili „poslušnosti“.

Zmenili tak svoju pôvodnú výpoveď, podľa ktorej sa chlapec stratil pri zbere lesných plodov. Otec tvrdí, že keď sa po niekoľkých minútach na miesto vrátil, chlapec bol už preč. Rodičia údajne povedali polícii, že syna potrestali za to, že hádzal kamene na ľudí a na autá, keď sa predtým hral pri rieke.

Polícia zvažuje, či má rodičov obviniť z opustenia dieťaťa. „Nútiť deti k poslušnosti strachom alebo bolesťou je zlý rodičovský prístup. Je to zneužívanie,“ uviedol japonský univerzitný profesor vzdelávania Naoki Ogi.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. júna 2016

Odporúčané články