Chystá sa najdrahší prestup v histórii futbalu

Manchester United údajne ponúka za Paula Pogbu 100 miliónov libier.TURÍN 21. júla (WebNoviny.sk) – Futbalový klub Manchester United je údajne pripravený vysoliť za Paula Pogbu 100 miliónov libier, čo je v prepočte 119,2 miliónov eur. Ak by sa táto megatransakcia stala skutočnosťou, 23-ročný Francúz by sa stal historicky najdrahším hráčom sveta a tromfol by aj prestup Garetha Bala do Realu Madrid. Walesan tam v roku 2013 odišiel z Tottenhamu za 100 miliónov eur. Podľa talianskeho denníka La Gazzetta dello Sport Juventusu sa za Pogbu máli aj 119 miliónov a od potenciálneho nového zamestnávateľa svojej mladej hviezdy požaduje až 125 miliónov eur.

Francúzske zdroje tvrdia, že Pogba sa už údajne dohodol s ManUtd na ročnom príjme 12 miliónov eur bez víťazných prémií, ktoré by mohli pridať milión navyše. The Guardian píše, že Francúz by mal v klube pod vedením Josého Mourinha zarábať 290 000 libier týždenne a že problémom celého transferu môže byť požiadavka hráčovho agenta Mina Raiolu na 20-percentnú províziu z prestupovej sumy. Niektoré anglické médiá špekulujú, že medzi Pogbom a vedením ManUtd už došlo k dohode, ďalšie zasa tvrdia, že problémom je výška prestupovej sumy. Isté je, že Pogbov kontrakt v Turíne vyprší v lete 2019.

Na nedávnych majstrovstvách Európy vo Francúzsku domáci futbalisti vybojovali strieborné medaily aj s Paulom Pogbom ako defenzívnym hráčom stredu poľa. Na šampionáte strelil jeden gól – vo štvrťfinále do siete Islanďanov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. júla 2016

Odporúčané články