Cibulkovej ušlo finále v Stanforde, podľahla Kontovej

Portál WTA označil materiál zo semifinálového zápasu titulkom: Kontová ukončila Cibulkovej medové týždne.STANFORD 24. júla (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková na turnaji v americkom Stanforde neadviazala na celkový triumf z roku 2013. Na podujatí WTA Premier Bank of the West Classic Cibulková, nasadená ako druhá, podľahla v semifinále trojke žrebu, Britke Johanne Kontovej, za 74 minút 4:6, 2:6.

Cibulková viedla v celom stretnutí iba dvakrát, v úvode oboch setov 1:0. Víťazka dosiahla 7 es, premenila 3 z 8 brejkbalov a najmä výborne podávala. Body získala po 27 z 29 prvých servisov, ktoré dala do kurtu. Pri druhom podaní mala úspešnosť 73%. Slovenka nevyužila ani jednu z troch možností na brejk v stretnutí. Kontová premenila za stavu 6:4, 5:1 prvý mečbal, keď loptička z rakety Cibulkovej letela za základnú čiaru.

Odporúčame:

Skvelý Kližan získal deblový titul na turnaji v Umagu

Andrej Martin postúpil do svojho prvého finále na okruhu ATP

Najprv el fantástico, potom hajzel. Kližanovi hrozia smrťou

Servis súperky bolo ťažké prečítať

„Veľmi rýchlo podávala, ale to nebol hlavný problém. Loptičky po podaní umiestňovala veľmi dobre a bolo ťažké prečítať jej servis. Vo výmenách som sa cítila dobre, ale dnes rozhodlo podanie. V tom bol zjavný rozdiel medzi nami,“ citoval Cibulkovú portál dennika The Mercury News.

Kontová (18. v rebríčku WTA) po postupe do svojho prvého finále na hlavnom ženskom okruhu WTA povedala: „Snažila som sa počas celého zápasu zostať pokojná a sústrediť sa len na svoju hru. Preto ten výbuch emócií na záver. Som šťastná, že sa mi podarilo zvíťaziť, potrebovala som na to veľmi dobrý výkon,“ uviedla Johanna Kontová v prvom interview ešte na dvorci, citovala ju Ženská tenisová asociácia.

Kontová, ktorá bola v tomto roku v semifinále Australian Open v Melbourne, sa stala treťou britskou finalistkou na turnaji Bank of the West Classic. V roku 1977 Sue Barkerová dokráčala až k titulu, o štyri roky neskôr Virginia Wadeová prehrala vo finále s Američankou Andreou Jaegerovou. Vtedy sa hralo ešte v Oaklande.

Cibulkovej medové týždne sa skončili

Portál WTA označil materiál zo semifinálového zápasu titulkom: Kontová ukončila Cibulkovej medové týždne poukazujúc na to, že 27-ročná Slovenka hrala v kalifornskom Stanforde prvý turnaj už ako vydatá žena. Svadbu mala v deň finále Wimbledonu 9. júla v Bratislave.

Jej účinkovanie na podujatí Premier Bank of the West Classic malo pre ňu pozitívny význam aj v tom, že po štvrťfinálovom triumfe nad Japonkou Misaki Doiovou 7:5, 6:0 sa vrátila do najlepšej desiatky svetového rebríčka. Stalo sa tak prvý raz od 19. januára 2015, predtým bola v Top Ten aj v značnej časti roka 2014. „Poznám tento kurt, loptičky a viem, čo musím urobiť, aby som v Stanforde prešla celým turnajom,“ povedala po víťaznom štvrťfinálovom súboji Slovenka.

Výsledky sobotňajších stretnutí semifinále dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier Bank of the West Classic v americkom Stanforde (dotácia 753 000 USD, tvrdý povrch vonku):

Johanna Kontová (V. Brit.-3) – Dominika Cibulková (SR-2) 6:4, 6:2 za 74 minút
Venus Williamsová (USA-1) – Alison Riskeová (USA) 6:1, 7:6 (2)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. júla 2016

Odporúčané články