Clintonová si vybrala viceprezidenta, Trump ho kritizuje

Hillary Clintonová chce kandidovať so senátorom Timom Kainom, jej súper v boji o Biely dom o ňom hovorí, ako o skorumpovanom politikovi.WASHINGTON 23. júla (WebNoviny.sk) – Uchádzačka o prezidentskú nomináciu americkej Demokratickej strany Hillary Clintonová potvrdila informáciu, podľa ktorej by sa mal spolu s ňou uchádzať o funkciu viceprezidenta virgínsky senátor Tim Kaine.

Agentúra AP uviedla, že Clintonová oznámila svoj výber podporovateľom prostredníctvom textovej správy, pričom sa očakáva, že Kaina ako spolukandidáta predstaví ešte dnes počas mítingu na Floride. „Som nadšená, že vám to môžem oznámiť ako prvým: Vybrala som si ako spolukandidáta senátora Tima Kaina,“ napísala v správe bývala ministerka zahraničných vecí a prvá dáma USA.

Odporúčame:

Trump prijal nomináciu, ostro kritizoval Obamu a Clintonovú

Päťdesiatosemročný Kaine, bývalý guvernér Virgínie a starosta tamojšieho hlavného mesta Richmond, bol už od začiatku považovaný za favorita, čo sa týka viceprezidentskej nominácie demokratov, o ktorej sa definitívne rozhodne na budúcotýždňovom zjazde vo Philadelphii.

Medzi možnými Clintonovej spolukandidátmi boli aj minister pôdohospodárstva Tom Vilsack či massachusettská senátorka Elizabeth Warrenová. Do najužšieho výberu Clintonovej sa dostal aj černošský senátor Cory Booker.

Clintonovej republikánsky súper Donald Trump hovorí o Kainovi ako o „skorumpovanom“ politikovi, pričom poukazuje na správu periodika Politico, podľa ktorej prijal počas pôsobenia na vrcholných postoch vo Virgínii v roku 2001-2009 dary v celkovej výške 160 000 dolárov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. júla 2016

Odporúčané články