Ďalší útok v Nemecku, sýrsky migrant zabil ženu mačetou

Motív mužovho činu nie je známy. Obyvateľom mesta však podľa slov polície už nijaké nebezpečenstvo nehrozí.Stuttgart 24. júla (WebNoviny.sk) – Jedna žena prišla v nedeľu o život a ďalšie dve osoby utrpeli zranenia pri útoku muža s mačetou v meste Reutlingen na juhozápade Nemecka. Páchateľa, ktorým je podľa slov policajného hovorcu 21-ročný sýrsky žiadateľ o azyl, polícia bezprostredne po incidente zadržala.

Odporúčame:

Útočník z Mníchova bol šikanovaný, zbraň mal zo Slovenska

Nemecký denník Bild s odvolaním sa na výpovede svedkov uviedol, že k útoku došlo okolo 16.30 SELČ pred miestnou predajňou kebabov. Viacerí ľudia z miesta v panike utekali. „Útočník bol úplne mimo. Utekal s mačetou za hliadkovacím vozidlom polície,“ uviedol podľa denníka jeden zo svedkov incidentu.

STREĽBA V MNÍCHOVE

Páchateľom je podľa hovorcu tamojšej polície žiadateľ o azyl zo Sýrie, ktorý už v minulosti ublížil viacerým ľuďom, uviedla agentúra Reuters. Kedy k zmieneným incidentom došlo a ani to, kedy muž prišiel do Nemecka, doposiaľ známe nie je. Útočník podľa slov polície konal sám. Motív jeho činu nie je známy. Obyvateľom mesta však podľa slov polície už nijaké nebezpečenstvo nehrozí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. júla 2016

Odporúčané články