Ďalšia konšpiračná teória Trumpa. Budú voľby zmanipulované?

Narážky Donalda Trumpa na manipuláciu volieb amerického prezidenta môžu súvisieť s uniknutými mailami naznačujúcimi, že vedenie Demokratickej strany napriek prísľubom nestrannosti favorizovalo počas procesu primárok Hillary Clintonovú na úkor jej súpera Bernieho Sandersa.COLUMBUS 2. augusta (WebNoviny.sk) – Republikánsky kandidát na post amerického prezidenta Donald Trump nevylučuje, že voľba hlavy štátu 8. novembra môže byť zmanipulovaná.

„Musím byť úprimný – obávam sa, že voľba bude zmanipulovaná,“ povedal Trump podľa agentúry AP v pondelok na predvolebnom mítingu v meste Columbus v štáte Ohio. Zároveň dodal, že o možnej manipulácii hlasovania počuje „čoraz častejšie“, svoj výrok však počas približne hodinového vystúpenia bližšie nevysvetlil ani nepodporil dôkazmi.

Odporúčame:

Uznajme ruskú anexiu Krymu, zlepší to vzťahy, navrhuje Trump

Trump je nebezpečný vyvrheľ, odkázal ukrajinský minister

Výrok o neférovej voľbe Trump neskôr zopakoval v spravodajskej televízii Fox News blízkej republikánom. Agentúra AP označila takéto tvrdenie amerického prezidentského kandidáta za „bezprecedentné“. Od predstaviteľov Trumpovej kampane sa jej nepodarilo získať reakciu.

Trumpove narážky na manipuláciu môžu súvisieť s uniknutými mailami naznačujúcimi, že vedenie Demokratickej strany napriek prísľubom nestrannosti favorizovalo počas procesu primárok bývalú šéfku diplomacie Hillary Clintonovú na úkor jej súpera, vermontského senátora Bernieho Sandersa. Clintonová nakoniec získala o 3,7 milióna hlasov viac ako Sanders.

Realitný magnát Trump je známy šírením konšpiračných teórií. Napríklad tvrdil, že súčasný americký prezident Barack Obama sa nenarodil v Spojených štátoch a otec republikánskeho senátora Teda Cruza sa poznal s vrahom prezidenta Johna F. Kennedyho.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. augusta 2016

Odporúčané články