Ďalšia smrť cyklistu, Daan Myngheer podľahol infarktu

Belgického cyklistu Daana Myngheera z tímu Roubaix Lille Métropole postihol srdcový infarkt počas prvej etapy pretekov Criterium Internationale.LILLE 29. marca (WebNoviny.sk) – Počas veľkonočných sviatkov sa odohrali vo svetovej cyklistike hneď dva smutné príbehy. Po Belgičanovi Antoinovi Demoitiém, ktorý prišiel o život po nehode s motorkou na nedeľňajšej klasike Gent-Wevelgem, zomrel o deň neskôr ďalší belgický cyklista Daan Myngheer. Jazdca kontinentálneho tímu Roubaix Lille Métropole postihol srdcový infarkt počas prvej etapy pretekov Criterium Internationale. Mal iba 22 rokov.

Podľa webu Cyclingnews Myngheer stratil kontakt s pelotónom v záverečných 25 km a jeho indispozícia si vyžiadala rýchly lekársky zákrok. V sanitke na ceste do Ajaccia mu zlyhalo srdce, neskôr ho uviedli do umelého spánku, z ktorého sa už neprebral. „Mygheer prehral svoje posledné preteky ako veľký šampión. Zomrel v pondelok o 19.08 h v prítomnosti rodičov, sestry Fleur Emely a jej blízkych v nemocnici v Ajacciu. Rozhodol sa pre darcovstvo životne dôležitých orgánov. Naše myšlienky patria celej jeho rodine. Odpočívaj v pokoji, šampión,“ píše sa vo vyhlásení jeho tímu.

Myngheer sa stal profesionálom v roku 2015, keď sa stal členom tímu Verandas Willems, odtiaľ sa presunul pred začiatkom tejto sezóny do francúzskeho zoskupenia Roubaix Lille Métropole. Vlani v septembri bol účastníkom majstrovstiev sveta v Richmonde. V kategórii do 23 rokov obsadil 64. miesto.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. marca 2016

Odporúčané články