Danka v SNS presviedčajú, aby kandidoval v prezidentských voľbách

369883_andrej danko 1 676x451.jpg

BRATISLAVA 27. novembra (WebNoviny.sk) – Predsedu Národnej rady SR a Slovenskej národnej strany (SNS) Andreja Danka presviedčajú kolegovia, aby kandidoval za prezidenta Slovenskej republiky.

Danko to potvrdil v relácii rádia Expres Braňo Závodský Naživo, kde okrem iného reagoval aj na situáciu na Ukrajine.

Národniari podľa Danka predstavia vlastného kandidáta na post prezidenta 10. januára budúceho roka. „Áno, samozrejme, že ma vyzývajú. Desiateho januára sa vyjadríme, pretože myslím si, že 15 podpisov členov SNS stačí,“ povedal Danko.

Ten sa tiež domnieva, že súčasný prezident Andrej Kiska nakoniec bude opätovne kandidovať. Šéf národniarov by si prial prezidenta, akým je Miloš Zeman v Českej republike. „Želám si, aby Slovensko malo prezidenta, ako je Miloš Zeman, ktorého prijímajú svetoví lídri, ktorý má múdrosť, charizmu,“ doplnil Danko.

Situácia na Ukrajine

Presný termín prezidentských volieb zatiaľ nie je známy, prvé kolo musí byť najneskôr deviateho marca budúceho roka.

Šéf SNS hodnotil aj situáciu na Ukrajine, ktorá si podľa neho vyžaduje rozvahu. Podľa jeho slov nie je potvrdená zodpovednosť Ruskej federácie za incident a najdôležitejší je mier.

„Už nás raz Ukrajina jedným údajne mŕtvym novinárom oklamala. Bojím sa, aby sa niektorí ľudia s nami nehrali. Dôležitý je mier medzi Ukrajinou a Ruskom a tam by sa Organizácia spojených národov (OSN) mala prebrať, nie pri migrácii,“ doplnil.

Kauza „rigorózka“

Predseda NR SR odpovedal aj na otázky o jeho rigoróznej práci z roku 2000, pre ktorú čelil aj odvolávaniu v parlamente. Podľa Danka na Slovensku nie sú jasné pravidlá a preto nie je možné jeho prácu hodnotiť ako plagiát a či forma kompilácie nie je porušením etických či morálnych pravidiel, podľa ktorých by mal odstúpiť.

„Nie, pretože Slovensko nemá žiadne pravidlá. Preto som požiadal ministerku o to, aby bola možnosť stanovovať komisie, ktoré to budú prehodnocovať,“ odpovedal Danko. Aj jeho rigoróznu prácu bude skúmať komisia, ktorú vytvorila Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici. Výsledky majú byť známe 11. januára budúceho roka.

Viac k témam: Andrej Danko, Andrej Danko – rigorózna práca, Andrej Kiska, prezidentské voľby na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Danka v SNS presviedčajú, aby kandidoval v prezidentských voľbách © SITA Všetky práva vyhradené.

27. novembra 2018

Odporúčané články