Danko chce reformovať Úniu, stretol sa s lídrami parlamentov V4

BRATISLAVA 7. marca (WebNoviny.sk) – O potrebe reformovať Európsku úniu (EÚ), ako aj o posilňovaní úlohy národných parlamentov hovorili dnes vo Varšave predsedovia  parlamentov krajín Visegrádskej štvorky (V4). Ako informoval tlačový odbor Kancelárie Národnej rady SR, Slovensko zastupoval Andrej Danko.

„To, že dnes otvorene hovoríme o problémoch EÚ neznamená, že Úniu chceme rozbiť, chceme ju však reformovať. Ak nezvládneme brexit, je len otázka času, kedy sa k odchodu pridajú aj iné krajiny a bude to ťažko zastaviteľný proces,“ povedal v úvode oficiálneho rokovania.

Parlamentní lídri V4 sa zároveň dohodli, že budú spolu častejšie rokovať na súčasné témy. Ich spoločný hlas v rámci Únie je totiž silnejší ako samostatné postupy jednotlivých krajín. Rokovali aj o posilnení hospodárskej spolupráce medzi jednotlivými krajinami, ale aj o vzájomnej výmene stážistov v rámci jednotlivých parlamentov. Danko svojich kolegov oficiálne pozval na summit predsedov parlamentov Európskej únie, ktorý sa bude konať koncom apríla v Bratislave.

Viac k témam: Andrej Danko, V4, Vyšegrádska štvorka
Zdroj: Webnoviny.sk – Danko chce reformovať Úniu, stretol sa s lídrami parlamentov V4 © SITA Všetky práva vyhradené.

7. marca 2017

Odporúčané články