Danko podsúva verejnosti nepravdivé informácie o návšteve pápeža, reaguje prezidentka Čaputová

465891_belgium_nato_summit_50869 3c4d774a320b489a8f1f95c5a53003ae 676x451.jpg

3.8.2021 (Webnoviny.sk) – Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko opakovane podsúva verejnosti nepravdivé informácie týkajúce sa návštevy pápeža Františka na Slovensku.

Uviedla to Kancelária prezidenta SR, ktorá sa ohradila voči jeho zavádzajúcim vyjadreniam. Stanovisko kancelárie prezidenta poskytol hovorca prezidentky Zuzany Čaputovej Martin Strižinec.

Danko pápeža na Luníku nechce

Danko uverejnil na sociálnej sieti výzvu prezidentke, v ktorej protestuje proti tomu, aby „bol Svätý Otec prezidentskou kanceláriou prezidentky pozývaný na Luník IX“.

Kancelária prezidenta vysvetlila, že pápež pricestuje na návštevu Slovenska na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej a Konferencie biskupov Slovenska (KBS) a prezidentská kancelária participuje na jej príprave.

Zodpovedá však iba za body programu v Prezidentskom paláci. Za pastoračnú časť jeho návštevy je zodpovedná KBS a Svätá stolica.

Pápež bežne navštevuje periférie

„Pápež je od začiatku svojho pontifikátu známy tým, že bežne navštevuje aj periférie a vyhľadáva stretnutia s ľuďmi, ktorí na nich žijú. Preto sa rozhodol, že v Košiciach navštívi aj sídlisko Luník IX, kde sa stretne s rómskou komunitou a ocení aktivity miestnych saleziánov, ktorí tam dlhodobo pôsobia a dôverne poznajú každodenné problémy miestnych obyvateľov,“ skonštatovala prezidentská kancelária.

Podľa kancelárie je poľutovaniahodné, že tento „šľachetný úmysel“ Svätého Otca niekto zneužíva v politickom súboji iba na svoje vlastné zviditeľnenie a navyše zavádza a manipuluje verejnosť.

Viac k témam: návšteva pápeža Františka na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Danko podsúva verejnosti nepravdivé informácie o návšteve pápeža, reaguje prezidentka Čaputová © SITA Všetky práva vyhradené.

3. augusta 2021

Odporúčané články