Dánsko by malo zastaviť imigráciu moslimov, žiadajú ľudovci

Podpredseda protiimigračne zameranej DPP uviedol, že 270.000 moslimov žijúcich v šesťmiliónovom Dánsku predstavuje vysoké riziko výskytu sympatizantov Islamského štátu.Kodaň 28. júla (WebNoviny.sk) – Dánsko by malo zastaviť imigráciu z moslimských krajín, aby tak eliminovalo hrozbu násilia, ktorú predstavujú extrémisti. Vyhlásili to vo štvrtok predstavitelia Dánskej ľudovej strany (DPP), druhého najväčšieho politického subjektu v krajine, informuje agentúra AP.

Podpredseda protiimigračne zameranej DPP Sören Espersen uviedol, že 270.000 moslimov žijúcich momentálne v šesťmiliónovom Dánsku predstavuje vysoké riziko výskytu sympatizantov militantnej skupiny Islamský štát (IS). Sociálni demokrati, najväčšia dánska politická strana, tieto výroky odsúdili.

Odporúčame:

Dánska polícia začala prichádzajúcim utečencom brať peniaze

„Islam je agresívne náboženstvo. Každý musí vidieť, že mnohí, ktorí páchajú teror, nachádzajú inšpiráciu práve v islame. To je dôvod, prečo existuje súvislosť medzi počtom moslimov v určitej krajine a všeobecným bezpečnostným rizikom,“ povedal hovorca DPP pre otázky prisťahovalectva Martin Henriksen.

Jeho strana, ktorá podporuje menšinovú vládu, ale nezastáva v nej žiaden post, sa nebude usilovať o zavedenie zákona explicitne zakazujúceho moslimských imigrantov, avšak táto agenda bude primárnym cieľom DPP. „Naším zámerom je, aby sa zastavila moslimská imigrácia. Radi by sme ju dostali na nulovú úroveň,“ zdôraznil Henriksen.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. júla 2016

Odporúčané články