Dlžník postrelil exekútora, ženu a policajta, zastrelili ho

V čase exekúcie sa v dome nachádzala partnerka strelca a jej dospelý syn, ten ale utiekol, polícia po ňom pátra.OSTRAVA 20. júla (WebNoviny.sk) – Polícia v Ostrave v stredu zastrelila dlžníka, ktorý pri exekúcii postrelil súdneho exekútora, jednu ženu a jedného policajta. Informoval o tom server Novinky.cz, ktorý uvádza, že susedia označili dlžníka za bývalého policajta.Hovorkyňa polície Gabriela Holčáková potvrdila, že pri výkone exekúcie došlo k streľbe a polícia vyšetruje násilný trestný čin.

Novinky.cz píšu, že dlžník zaútočil na ľudí z dlhej strelnej zbrane. Polícia, ktorá asistovala pri jeho vysťahovaní z domu v Sliezskej Ostrave, streľbu opätovala a muža zabila. Polícia sa odmietla k osobe páchateľa vyjadriť.

Hovorca záchranárov Ladislav Lang potvrdil dvoch zranených: 51-ročný muž a 37-ročná žena utrpeli podľa jeho slov stredne závažné zranenia dolnej končatiny, obaja sú mimo ohrozenia života. Denník Právo uvádza, že v čase exekúcie sa v dome nachádzala partnerka strelca a jej dospelý syn, ten ale utiekol, polícia po ňom pátra.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. júla 2016

Odporúčané články