Do Doneckej oblasti prišlo z Bieloruska zhruba 500 wagnerovcov, bojovníci údajne nepredstavujú hrozbu

507978_russia_belarus_wagner_18851 676x450.jpg

27.9.2023 (SITA.sk) – Časť žoldnierov z ruskej Wagnerovej skupiny odišla z Bieloruska a vrátila sa na front v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Návrat na východný front

Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje vyjadrenie hovorcu ukrajinských síl na východe krajiny Iľju Jevlaša pre portál rbc.ua. Hovorca uviedol, že zo zhruba 8-tisíc wagnerovcov, ktorí boli v Bielorusku, časť odišla do Afriky a približne 500 sa vrátilo na východný front na Ukrajine.

Jevlaš však zdôraznil, že bojovníci z Wagnerovej skupiny nepredstavujú „významnú hrozbu“. A to po tom, ako pri havárii lietadla o život prišiel ich líder Jevgenij Prigožin.

Najlepšie vycvičené osoby

„Tieto osoby v rámci ruských síl naozaj patria medzi najlepšie vycvičených, ale ich prítomnosť nebude znamenať výraznú zmenu,“ dodal hovorca ukrajinských síl na východe krajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Zakladateľ Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin zomrel 23. augusta pri páde lietadla v Tverskej oblasti v Rusku za záhadných okolností. Prigožin o život prišiel približne dva mesiace po jeho krátkej vzbure proti Kremľu.

Viac k témam: donecká oblasť, návrat na Ukrajinu, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Vzbura v Rusku – Jevgenij Prigožin (wagnerovci)
Zdroj: SITA.sk – Do Doneckej oblasti prišlo z Bieloruska zhruba 500 wagnerovcov, bojovníci údajne nepredstavujú hrozbu © SITA Všetky práva vyhradené.

27. septembra 2023

Odporúčané články