Do panamských papierov sa zamotal aj Nico Rosberg

Nemecká verejnoprávna televízia NDR informovala, že Mossack Fonseca riadi spoločnosť Ambitious Group Ltd., ktorá má kontrakt s Mercedesom ohľadom Rosbergových ‚šoférskych služieb‘.BRATISLAVA 6. apríla (WebNoviny.sk) – Na dlhom zozname osôb na tzv. panamských papieroch, čo je súbor dokumentov uniknutých z právnickej firmy Mossack Fonseca, ktorá sprostredkovala zakladanie účtov a spoločností v daňovom raji, sa ocitlo aj meno jazdca tímu Mercedes vo formule 1 Nica Rosberga.

KAUZA PANAMA PAPERS

Nemecká verejnoprávna televízia NDR informovala, že Mossack Fonseca je napojená na spoločnosť Ambitious Group Ltd., ktorá má kontrakt s Mercedesom ohľadom Rosbergových „jazdeckých služieb“. Nemcov právnik Christian Schertz však vyhlásil, že víťaz úvodných dvoch veľkých cien v tomto ročníku využíva spoločnosť výhradne na ručiteľské účely a pre medzinárodnú pôsobnosť.

Na Britských Panenských ostrovoch registrovaná firma Ambitious Group nebola podľa Schertza nikdy zneužitá na daňový únik. Ako daňový poplatník je Rosberg registrovaný v Monaku a všetky platby prijíma tam.

Odporúčame:

Daňové raje sú hnusná vec, reaguje na kauzu Panama Kažimír

Stopa Panama Papers vedie aj na Slovensko, Novak prehovoril

WikiLeaks: Aféru Panama Papers financovala vláda USA a Soros

Panama papers ukradli hackeri, tvrdí právnická firma

Cameron tvrdí, že nemá žiadny majetok v daňových rajoch

Padla prvá hlava, pre Panama Papers odstúpil premiér Islandu

V panamských záznamoch je minimálne 115 slovenských klientov

Čína cenzuruje Panama Papers, na internete ich tam nenájdete

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. apríla 2016

Odporúčané články