Dôležitý výsledok pre stabilitu a bezpečnosť v Európe, okomentoval Kiska triumf Merkelovej vo voľbách

353304_andrej kiska angela merkelova 640x420.jpg

BRATISLAVA 25. septembra (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska zablahoželal nemeckej kancelárke Angele Merkelovej k víťazstvu v nedeľných parlamentných voľbách. „Je to dôležitý výsledok pre stabilitu a bezpečnosť v Európe,“ napísal prezident na svojom twitterovom účte. Agentúru SITA o tom informovala Henrieta Hajtová z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta.

Odporúčame:
Aktualizované: Voľby v Nemecku vyhrala Merkelovej CDU/CSU, ale má najmenšiu podporu od roku 1949

V nedeľňajších nemeckých parlamentných voľbách zvíťazila Kresťanskodemokratická únia Nemecka/Kresťansko-sociálna únia Bavorska (CDU/CSU) kancelárky Angely Merkelovej. Podľa webstránky ústrednej volebnej komisie získala po spočítaní výsledkov vo všetkých 299 volebných okresoch 33 percent hlasov.

Na druhom mieste skončila Sociálno-demokratická strana (SPD) Martina Schulza s 20,5 percenta a tretia je krajne pravicová Alternatíva pre Nemecko (AfD) s 12,6 percenta. Ďalej nasledujú Slobodná demokratická strana (FDP), ktorá získala 10,7 percenta, ľavicová Die Linke s podporou 9,2 percenta a Zelení s 8,9 percenta.

Viac k témam: Andrej Kiska, Angela Merkelová, Nemecko, parlamentné voľby v Nemecku
Zdroj: Webnoviny.sk – Dôležitý výsledok pre stabilitu a bezpečnosť v Európe, okomentoval Kiska triumf Merkelovej vo voľbách © SITA Všetky práva vyhradené.

25. septembra 2017

Odporúčané články