Dopravný podnik mesta Prešov pripravil viacero zmien cestovného poriadku

394784_presov 1 676x450.jpg

PREŠOV 29. novembra (WebNoviny.sk) – Od 1. decembra pristupuje Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP) k viacerým úpravám a zmenám svojich cestovných poriadkov. Dôjde k rozšíreniu obsluhovaných lokalít, rozšíreniu ponuky spojov, zriadeniu nových, ale aj k zmene názvu ďalších zastávok mestskej hromadnej dopravy (MHD).

Nové spoje

Ako informoval Dopravný podnik mesta Prešov, k rozšíreniu obsluhovaných lokalít dôjde v lokalite Pod Hrádkom – Cintorín Solivar linkou 11 v dvojhodinovom intervale, na trase Veľká pošta – Plzenská – Východná – Solivarská – Suvorovova – Pod Hrádkom – Zlatobanská – Solivar (obratisko) budú spoje premávať vo všetkých typoch dňa.

K zmene dochádza na linke 41 v lokalite Kúty-Surdok zo 120 na 60 minút v pracovných dňoch a predĺženie existujúceho spoja o 7:07 hod. zo zastávky Veľká pošta na Surdok. Linka 12 v lokalite Šidlovec medzi 7 a 19. hodinou bude chodiť namiesto dvoch hodín každých 60 minút.

Nové spoje budú premávať cez Šidlovec v trase linky 22, nový spoj linky 28 o 20:19 pôjde na trase Ľubotice – Delňa cez pracovný aj víkendový deň. Pridaný bude aj nový spoj linky 7 o 4:45 na trase Dopravný podnik – Hlavná – Budovateľská – Hlavná. Nový spoj linky 33 s odchodom o 14:04 pôjde zo Širpa smer Sekčov – Šváby – Delňa a v podvečerných hodinách pribudnú nové spoje o 17:40 a 18:40 v opačnom smere.

Na linke 1 dôjde k úprave intervalu z 20 na 15 minút v čase prepravnej špičky v prázdninovom pracovnom dni. Úpravy režimu sa dotknú liniek 22 a 36 pri zachovaní rozsahu obsluhy lokality Pod Šalgovíkom a Šalgovík. Zriadený bude školský spoj G o 7:40 na trase Žel.stanica – Petrovianska – Delňa. Dorpavný podnik zruší linku 48 a spoje nahradí školský spoj E o 7:25 na trase Sibírska–Rusínska-Vajanského-Levočská-Sídlisko III a nový spoj linky 12 s odchodom o 7:30 na trase Sibírska – Šidlovec.

Nové zastávky

Od začiatku decembra zriadi DPMP aj niekoľko nových zastávok. Na Východnej ulici pri SAD Prešov pribudne zastávka Východná, aj zastávky Suvorovova a Zlatobanská pomenujú podľa ulíc, na ktorých sa nachádzajú. Na ulici Pod Hrádkom vzniknú zastávky Cintorín Solivar a Na Brehu a na Petrovianskej ulici pod nadjazdom zase zastávka Hydinárske závody.

Pôjde o obojsmerné zastávky na znamenie. Dôjde aj k zmene názvu niektorých zastávok. Zastávka Šport ponesie nový názov Múzeum Solivar, zastávka Limbová na Herlianskej ulici sa po novom bude volať Gen. Ambruša a zastávka Honeywell sa zmení na Priemyselný park Záborské.

Nové linkové poriadky sú zverejnené na www.dpmp.sk.

Viac k témam: autobusová doprava, Dopravný podnik mesta Prešov DPMP, školský autobus
Zdroj: Webnoviny.sk – Dopravný podnik mesta Prešov pripravil viacero zmien cestovného poriadku © SITA Všetky práva vyhradené.

29. novembra 2018

Odporúčané články