Dubovcová a Nestarcová postúpili vo Fu-čou do play-off

Najúspešnejšie beachvolejbalistky SR ostatných rokov vo Fu-čou bojujú o body do rebríčka pre účasť na OH 2016 v Riu de Janeiro.FU-ČOU 22. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová zvládli rozhodujúci súboj o postup do vyraďovacej časti na turnaji kategórie Open v rámci Svetovej série 2015/2016 v čínskom Fu-čou, keď vo svojom treťom vystúpení v C-skupine zdolali ruský pár Anastasia Barsuková, Alexandra Moisejevová za 45 minút 2:0 (17, 31). V 1. kole play-off ich ešte v piatok o 8.45 h SELČ čakajú Rakúšanky Stefanie Schwaigerová, Barbara Hanselová.

Slovenky ako devätnáste nasadené mali po úvodných dvoch stretnutiach v C-skupine nulu na konte víťazstiev. Najskôr podľahli štrnástkam pavúka, kanadskému páru Melissa Humanová-Paredesová, Taylor Pischkeová, za 59 minút 1:2 (-22, 19, -17). Následne vyzvali trojky podujatia z USA Lauren Fendrickovú a Brooke Sweatovú a vzali im jeden set, ale na víťazstvo to opäť nestačilo, za 49 minút prehrali 1:2 (-15, 19, -13). V zápase proti Ruskám Barsukovej a Moisejevovej nadviazali na minulotýždňovom turnaji v čínskom Sia-mene, kde ich zdolali takisto v základnej skupine 2:1.

Najúspešnejšie beachvolejbalistky SR ostatných rokov vo Fu-čou bojujú o body do rebríčka pre účasť na OH 2016 v Riu de Janeiro. Momentálne sú na 19. pozícii, figurujú teda dve priečky za posledným postupovým sedemnástym miestom, ich manko na čiaru prieniku pod päť kruhov je 480 bodov.

Svetová séria 2015/2016 v plážovom volejbale – Open – Fu-čou (piatkové výsledky C-skupiny)

Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-19) – Anastasia Barsuková, Alexandra Moisejevová (Rus.-30) 2:0 (17, 31) za 45 minút

Lauren Fendricková, Brooke Sweatová (USA-3) – Melissa Humanová-Paredesová, Taylor Pischkeová (Kan.-14) 2:0 (21, 12) za 34 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.