Dúhová vlajka na veľvyslanectve je neprijateľná, tvrdí Fico

Protest proti vyveseniu vlajky na budove veľvyslanectva SR v Budapešti vyjadril aj predseda Slovenskej národnej strany (SNS) a zároveň predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko a občianski aktivisti a spoluorganizátori Národného pochodu za život.

BRATISLAVA 30. júla (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico považuje vyvesenie dúhovej vlajky na veľvyslanectve SR v Budapešti za neprijateľné.

Slovenská republika je demokratická krajina, ktorá nie je viazaná na žiadnu ideológiu, náboženstvo a ani nepreferuje žiadne skupiny obyvateľov. Predseda vlády SR očakáva, že predstavitelia Slovenskej republiky, vrátane veľvyslancov SR v zahraničí, budú tento fakt, potvrdený Ústavou Slovenskej republiky, rešpektovať,“ uvádza sa vo vyhlásení premiéra Roberta Fica, ktoré agentúre SITA poskytol tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Odporúčame:

Obrazom: Rodičia s deťmi vytvorili sprievod Hrdých na rodinu

Národniari sú rozhorčení z podpory akcie Dúhový PRIDE

Obrazom: Kotlebovci sa k Dúhovému PRIDE-u nedostali

Dúhový PRIDE sprevádzajú prísne bezpečnostné opatrenia

V tejto súvislosti predseda vlády SR Robert Fico považuje za neadekvátne a neprijateľné, aby na budove zastupiteľstva Slovenskej republiky v zahraničí okrem vlajky Slovenskej republiky a Európskej únie boli vyvesené akékoľvek iné vlajky alebo znaky podporujúce ktorúkoľvek ideológiu, náboženstvo alebo minoritné skupiny ľudí, ako tomu bolo v prípade Zastupiteľstva SR v Budapešti, kde veľvyslanec na budovu vyvesil dúhovú vlajku,“ píše sa vo vyhlásení predsedu vlády. Robert Fico očakáva od Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, „že podobným neprijateľným excesom bude predchádzať“.

Obrazom: V Bratislave vytvorili reťaz s názvom Hrdí na rodinu

Protest proti vyveseniu vlajky na našom zastupiteľstve v hlavnom meste Maďarska vyjadril aj predseda Slovenskej národnej strany (SNS) a zároveň predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko. Danko je rozhorčený „nad súkromnou iniciatívou veľvyslanca SR v Maďarsku Rastislava Káčera, ktorý počas festivalu LGBTI v Budapešti vyvesil na budove veľvyslanectva dúhovú zástavu“.

Obrazom: Dúhový PRIDE Bratislava 2016

Protest proti vyveseniu dúhovej vlajky na budove slovenského veľvyslanectva v Budapešti na podporu maďarského LGBTI pochodu vyjadrili v piatok 29. júla aj občianski aktivisti a spoluorganizátori Národného pochodu za život. Ako informoval Tomáš Kováčik, spoluorganizátor referenda o ochrane rodiny, protest vyjadrili v otvorenom liste premiérovi a ministrovi zahraničných vecí, ktorý podporilo viac ako 7 300 ľudí. Ministerstvo v odpovedi podľa Kováčika uviedlo, že budapeštianska ambasáda konala na vlastnú päsť a do budúcna budú naše zastupiteľské úrady musieť podobné kroky vopred konzultovať s ministerstvom zahraničia.

Obrazom: „Protest proti pochodu úchylákov“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. júla 2016

Odporúčané články