Džihádisti verbujú mladých Arabov v Molenbeeku cez SMS

Správy prišli z telefónneho čísla s predplatenou SIM kartou, takže nie je možné zistiť ich odosielateľa. Brusel 29. marca (WebNoviny.sk) – Stovky mladých ľudí arabského pôvodu žijúcich v bruselskej štvrti Molenbeek dostali počas uplynulého víkendu SMS správy s výzvou „bojovať proti Západniarom“. Informoval o tom dnes spravodajský portál EUobserver a weby viacerých belgických denníkov.

VŠETKO O TERORISTICKOM ÚTOKU V BRUSELI

Podľa EUobservera správy prišli z „telefónneho čísla s predplatenou SIM kartou“, takže nie je možné zistiť ich odosielateľa. O kauze prostredníctvom svojho konta na sieti Twitter informoval aj poslanec bruselského zastupiteľstva Jamal Ikazban, ktorý na propagandistickú SMS upozornil v pondelok federálnu políciu i ministra vnútra Jana Jambona.

Obrazom: Teroristický útok v Bruseli

Podľa Ikazbana „treba konať a dosiahnuť, aby títo verbovači nemohli škodiť“. „Sú to predátori a naša mládež je ich korisťou,“ uviedol poslanec. Autori SMS konajú podobne „ako díleri drog pred bránami škôl. Treba ich dostať z ulíc.“ Ikazban na svojom konte zverejnil aj fotografiu SMS, v ktorej sa píše: „Bratia moji, prečo sa nepridať k nám v boji proti Západniarom? Rozhodujte sa vo svojom živote správne!“

Odporúčame aj:

Terorista z Bruselu sa vydával aj za exhráča Interu Miláno

Muž podozrivý z účasti na útokoch v Bruseli má alibi

Rekonštrukcia bruselského letiska si vyžiada mesiace

Počet obetí teroristických útokov v Bruseli stúpol

Dva atentáty, ktoré Brusel zažil presne pred týždňom, si vyžiadali 35 obetí na životoch a viac ako 340 zranených. K zodpovednosti za ne sa prihlásila extrémistická organizácia Islamský štát (IS). Práve vo štvrti Molenbeek sa niekoľko dní pred tým uskutočnila rozsiahla policajná razia, počas ktorej bol po štyroch mesiacoch na úteku zadržaný Salah Abdeslam – jediný žijúci podozrivý zo spáchania atentátov z 13. novembra 2015 v Paríži a na jeho predmestí Saint-Denis. V Molenbeeku žili traja zo siedmich samovražedných atentátnikov z Paríža.

Teror v Bruseli:

Online reportáž – 22. marec

Online reportáž – 23. marec

Online reportáž – 24. marec

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. marca 2016

Odporúčané články