Ed Sheeran prekonal s novým albumom rekord na Spotify

BRATISLAVA 5. marca (WebNoviny.sk) – Anglický spevák Ed Sheeran prekonal so svojou novou štúdiovkou ÷ (2017) rekord na službe Spotify za najviac streamovaný album počas prvého dňa na trhu.

Nahrávka, ktorá vyšla v piatok 3. marca, zaznamenala 56,7 miliónov vypočutí, čo je takmer dvojnásobok doterajšieho rekordu jeho kanadského kolegu The Weeknda. Tomu sa o prvenstvo vlani v novembri postarala štúdiovka Starboy, ktorý mal v prvom dni 29 miliónov streamov.

Dvadsaťšesťročný rodák z Halifaxu okrem toho na Spotify prekonal ďalšie dva rekordy. Jeho singel Shape of You zaznamenal v jednom dni 10,1 milióna vypočutí, čím prekonal jej rekordný januárový úspech so 7,9 miliónmi streamami. Sheeran sa stal zároveň najviac počúvaným interpretom v priebehu jedného dňa, keď v piatok zaznamenal dovedna takmer 68, 7 miliónov streamov jeho skladieb.

Pred vydaním albumu ÷ z neho hudobník ponúkol spomínaný singel Shape Of You, Castle On The Hill  či How Would You Feel (Paean).

S prvou menovanou dobyl rebríčky vo viacerých krajinách sveta vrátane Veľkej Británie a USA. Vďaka nej a Castle On The Hill sa stal prvým interpretom, ktorý debutoval v britskom singlovom rebríčku na prvých dvoch priečkach a zároveň prekonal rekord Justina Biebera, keď si toto umiestnenie udržal päť týždňov po sebe.

V USA sa obe skladby dostali do rebríčka Billboard Hot 100, kde sa Shape of You umiestnila na prvom a Castle on the Hill na šiestom mieste. Vďaka tomu sa muzikant zas stal prvým interpretom debutujúcim v tomto rebríčku s dvoma skladbami v prvej desiatke.

Edward Christopher Sheeran vydal v septembri 2011 debutový album s názvom +, z ktorého pochádzajú single The A Team, You Need Me, I Don’t Need You, Lego House, Drunk, Small Bump a Give Me Love. V roku 2014 uviedol na trh druhú štúdiovku x, na ktorej sa nachádzajú single ako Thinking Out Loud či Photograph. S oboma nahrávkami dobyl UK Chart a s druhou aj americký albumový rebríček Billboard 200. Podarilo sa mu získať napríklad dve Grammy, štyri BRIT Awards či dve Ivor Novello Awards.

Informácie pochádzajú z webstránky ew.com a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: Ed Sheeran, hudba
Zdroj: Webnoviny.sk – Ed Sheeran prekonal s novým albumom rekord na Spotify © SITA Všetky práva vyhradené.

5. marca 2017

Odporúčané články