Ekvádor zasiahlo ďalšie silné zemetrasenie, cunami nehrozí

Ekvádorský prezident Rafael Correa v správe na Twitteri napísal, že postihli krajinu tri dotrasy.QUITO 22. apríla (WebNoviny.sk) – Ďalšie zemetrasenie – tentoraz s magnitúdou 6,0 – zasiahlo dnes Ekvádor, informujú svetové médiá. Krajinu postihlo už v sobotu mohutné zemetrasenie s magnitúdou 7,8, pri ktorom zahynulo 587 ľudí. V postihnutých oblastiach je nedostatok potravín, vody a liekov.

Epicentrum dnešného zemetrasenia sa nachádzalo okolo 100 kilometrov severo-severozápadne od mesta Portoviejo a vychádzalo z hĺbky desať kilometrov, uviedla americká geologická služba USGS. Úrady bezprostredne nehlásili prípadné škody ani obete. Nevydali ani varovanie pred vlnami cunami. Ekvádorský prezident Rafael Correa v správe na Twitteri napísal, že v noci nadnes postihli krajinu tri dotrasy.

Nezvestných je stále 163 ľudí a zranenia utrpelo celkovo 7015 osôb. Sobotňajšie zemetrasenie s magnitúdou 7,8 najväčšou prírodnou katastrofou v Ekvádore za uplynulých 67 rokov. Obnova zničených častí môže trvať niekoľko mesiacov až rokov a vyžiadať si miliardy dolárov. Najviac postihnutá je pobrežná provincia Manabí, z ktorej pochádza drvivá väčšina evidovaných obetí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. apríla 2016

Odporúčané články