Elton John zverejnil skladbu In The Name Of You

Novinka bude súčasťou hudobníkovho 32. štúdiového albumu Wonderful Crazy Night, ktorý plánuje vydať 5. februára.BRATISLAVA 30. januára (WebNoviny.sk) – Anglický hudobník Elton John zverejnil novú pieseň s názvom In The Name Of You. Skladba bude súčasťou jeho 32. štúdiového albumu Wonderful Crazy Night, ktorý plánuje vydať už 5. februára. Novinka bude v základnej verzii obsahovať desať piesní, deluxe edícia bude bohatšia o skladby Free and Easy a England and America. Super deluxe edícia ponúkne štyri bonusové piesne a tiež 20-stranovú knihu s fotografiami a textami piesní.

Produkciu majú na starosti 68-ročný spevák a T-Bone Burnett. Na nahrávke spolupracujú aj Nigel Olsson (bicie), Davey Johnstone (gitara), Matt Bissonette (basgitara), Kim Bullard (klávesy), Ray Cooper a John Mahon (obaja perkusie). Okrem samotného speváka sa na tvorbe textov podieľal aj jeho častý spolupracovník, anglický skladateľ Bernie Taupin.

Elton John, vlastným menom Reginald Kenneth Dwight, počas svojej vyše 50-ročnej kariéry predal vyše 300 miliónov kópií nahrávok na celom svete. Je tak jedným z najúspešnejších hudobníkov všetkých čias. Okrem množstva iných ocenení získal aj šesť Grammy, päť BRIT Awards, Oscara, Zlatý glóbus či divadelnú cenu Tony. V roku 1994 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Medzi jeho najväčšie hity patria piesne ako Your Song, Rocket Man, Candle In The Wind, Crocodile Rock, Saturday Night’s Alright For Fighting, Don’t Go Breaking My Heart (feat. Kiki Dee), Sorry Seems To Be The Hardest Word, I Guess That’s Why They Call It The Blues, I’m Still Standing, Don’t Let The Sun Go Down On Me (feat. George Michael), Sacrifice, Circle Of Life, Can You Feel The Love Tonight, Are You Ready For Love alebo Nikita. Od roku 1993 tvorí pár s filmárom Davidom Furnishom. V decembri 2014 sa zosobášili.

Tracklist albumu Elton John – Wonderful Crazy Night:
01 Wonderful Crazy Night
02 In The Name Of You
03 Claw Hammer
04 Blue Wonderful
05 I’ve Got 2 Wings
06 A Good Heart
07 Looking Up
08 Guilty Pleasure
09 Tambourine
10 The Open Chord

Tracklist deluxe edície:
11 Free and Easy
12 England and America

Tracklist super deluxe edície:
13 Free and Easy
14 Children’s Song
15 No Monsters
16 England and America

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. januára 2016

Odporúčané články