Európska komisia uvoľní pre Ukrajinu stovky miliónov eur, krajina splnila záväzky voči Bruselu

364048_ek 676x453.jpg

BRUSEL 30. novembra (WebNoviny.sk) – Európska komisia (EK) schválila uvoľnenie prvých 500 mil. eur pre Ukrajinu v rámci nového programu makro-finančnej pomoci (MFA).

Financie v rámci MFA sú k dispozícii vo forme dlhodobých úverov s nízkymi úrokmi a sú podmienené implementáciou konkrétnych opatrení.

Ukrajina splnila záväzky dohodnuté s Európskou úniou, uviedla v piatok EK. Patria k ním dôležité opatrenia na zintenzívnenie boja proti korupcii, zlepšenie transparentnosti obchodných registrov, zvýšenie predvídateľnosti daňového prostredia a zlepšenie riadenia štátnych firiem.

„Ukrajina splnila záväzky dohodnuté s EÚ. Je to dôležitý a povzbudzujúci signál, že Ukrajina pokračuje v realizácii reforiem napriek terajšiemu bezpečnostnému prostrediu a nadchádzajúcemu volebnému cyklu,“ uviedol eurokomisár pre hospodárske a finančné záležitosti, dane a clá Pierre Moscovici.

V rámci nového programu makro-finančnej pomoci, ktorý Európsky parlament a Rada EÚ schválili v júli 2018, sú pre Ukrajinu k dispozícii financie do sumy 1 mld. eur.

Viac k témam: EK Európska komisia
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska komisia uvoľní pre Ukrajinu stovky miliónov eur, krajina splnila záväzky voči Bruselu © SITA Všetky práva vyhradené.

30. novembra 2018

Odporúčané články