Európska liga: RSC Anderlecht Brusel – FC Spartak Trnava (online)

394743_patryk malecki dennis appiah 676x471.jpg

BRUSEL 29. novembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Spartaka Trnava hrajú vo štvrtok od 18.55 v Bruseli proti Anderlechtu zápas 5. kola D-skupiny Európskej ligy 2018/2019. Súboj na Štadióne Constanta Vanden Stocka rozhodujú rozhodcovia z Grécka – hlavným je Anastasios Papapetrou.

V skupinovej fáze Európskej ligy zatiaľ „Andeli“ bodovali iba v prvom stretnutí, a to práve v prvom súboji s belgickým tímom na Štadióne Antona Malatinského (1:0). O triumfe Spartaka nad Anderlechtom vtedy rozhodol Matej Oravec.

Trnavčania odvtedy ďalšie body nepridali – v Istanbule podľahli Fenerbachce (0:2) a potom dvakrát nestačili na Dinamo Zábreb (doma – 1:2, vonku – 1:3). Postupové nádeje Spartaka na postup zo skupiny sú tak minimálne, ale stále žijú.

Trnavčani však musia v Bruseli bezpodmienečne bodovať. Postupové priečky v „déčku“ zatiaľ patria suverénnemu Dinamu Záhreb (12 bodov), ktorému už účasť v ďalšej fáze neutečie a Fenerbahce Istanbul (7). V prípade, že Trnava v Bruseli boduje naplno a turecký tím s Martinom Škrtelom získa maximálne bod v dueli s Dinamom Záhreb, slovenský šampión si to s Fenerbahce rozdá v priamom súboji o postup v záverečnom zápase skupiny.

Európska liga 2018/2019

D-skupina

RSC Anderlecht Brusel – FC Spartak Trnava

Štadión Constanta Vanden Stocka (Brusel)

Góly:

Žlté karty:

strely celkovo (na bránu): 0:0 (0:0) rohové kopy: 0:0, ofsajdy: 0:0, držanie lopty (v %): 50 – 50, rozhodcovia: A. Papapetrou – T. Petropoulos, I. Aptosoglou (všetci Gréc.)

Zostavy:
Anderlecht:
Spartak:

Viac k témam: Európska liga UEFA, FC Spartak Trnava, RSC Anderlecht Brusel
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska liga: RSC Anderlecht Brusel – FC Spartak Trnava (online) © SITA Všetky práva vyhradené.

29. novembra 2018

Odporúčané články