Fanúšik, ktorý napadol Mitreu, dostane doživotný zákaz vstupu na zápasy Slovana Bratislava

424299_img_6267 676x451.jpg

16.9.2019 (Webnoviny.sk) – Vedenie slovenského futbalového majstra Slovan Bratislava odsúdilo neprimerané správanie časti svojich fanúšikov počas nedeľňajšieho fortunaligového zápasu proti Spartaku Trnava (2:0).

Obaja páchatelia boli zadržaní

Priaznivci „belasých“ sa dostali počas duelu aj na hraciu plochu a po druhom góle Slovana jeden z nich fyzicky napadol trnavského kapitána Bogdana Mitreu. Previnilcov podľa správy na klubovom webe Slovana čaká tvrdý trest.

„Obaja páchatelia boli zadržaní, odovzdaní do rúk Polície SR a okrem trestno-právnej zodpovednosti im bude udelený doživotný zákaz navštevovať domáce i vonkajšie zápasy ŠK Slovan. V prípade disciplinárneho konania voči klubu a udelenia finančného trestu budeme v zmysle platnej legislatívy vymáhať škodu od týchto jedincov. Touto cestou sa ospravedlňujeme klubu FC Spartak Trnava a najmä kapitánovi Bogdanovi Mitreovi. Emócie k derby patria, ale náš klub sa nikdy nestotožní s takýmto primitívnym konaním,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku bratislavského klubu.

Napadnutie rumunského hráča bolo vyvrcholením nevhodného správania sa fanúšikov Slovana. Tí okrem hanlivých pokrikov hádzali predmety na hraciu plochu, čím narúšali priebeh stretnutia.

Kritika domáceho fanklubu v sektore C

Svoje správanie nezmenili ani po viacnásobnom upozornení zo strany hlásateľa a usporiadateľov. „Na základe podnetu Polície SR náš klub odovzdal prvú sériu kamerových záznamov a odovzdá všetky ďalšie týkajúce sa incidentov počas tohto zápasu. Zároveň požiada Políciu SR o identifikáciu ‚fanúšikov‘ a okrem trestno-právnej zodpovednosti bude klub udeľovať tresty v podobe zákazu návštevy zápasov ŠK Slovan,“ píše sa v stanovisku slovenského majstra.

ŠK Slovan Bratislava pripravuje sériu ďalších opatrení, aby sa podobné incidenty neopakovali. Kritiku adresoval aj na sektor C, kde je na domácich zápasoch situovaný fanklub. „Sektor C vytvára na zápasoch skvelú atmosféru. Pokiaľ však chceme napredovať a zachovať si na zápasoch pozitívnu športovú atmosféru, musíme exemplárne a tvrdo trestať jednotlivcov, ktorí sa správajú za hranicami pochopiteľného a normálneho. Zároveň poškodzujú nielen meno klubu, ale aj všetkých fanúšikov a taktiež celého sektora,“ píše Slovan na svojom webe.

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Fanúšik, ktorý napadol Mitreu, dostane doživotný zákaz vstupu na zápasy Slovana Bratislava © SITA Všetky práva vyhradené.

16. septembra 2019

Odporúčané články